Młodzi Polacy nisko cenią swoją pracę

Firma Universum, światowy lider w employer brandingu (budowaniu wizerunku pracodawcy), sprawdziła, jakie są oczekiwania młodych ludzi wkraczających na rynek pracy. Zapytała 432 tys. studentów z 24 krajów, ile chcieliby zarabiać w swojej pierwszej pracy po opuszczeniu murów uczelni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi Polacy nisko cenią swoją pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: przegląd mediów/Forbes

13 lis 2013 11:04


Z badania wynika, że studenci z Polski chcieliby w pierwszej pracy po ukończeniu studiów zarabiać równowartość 963 dolarów. Dzięki swoim niewygórowanym oczekiwaniom znaleźli się na ostatniej pozycji w rankingu - donosi "Forbes".

Wyprzedzili nas między innymi Hindusi (976 dolarów), Chińczycy (1084), Meksykanie (1268) czy Rosjanie (1310). Mimo że oczekiwanie Polaków wzrosły względem poprzednich dwóch lat, to i tak znajdujemy się w ranking najniżej.

Na szczycie zestawienia uplasowali się Szwajcarzy, którzy chcieliby w pierwszej pracy po ukończeniu studiów zarabiać 7062 dolary miesięcznie. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, niedawni zwycięzcy rankingu dobrobytu (6556 dolarów). Podium uzupełnili studenci z Danii (5427 dolarów).

Publikacja firmy Universum potwierdza, że Polska nadal bardzo wyraźnie odbiega pod względem płacowych standardów od krajów Europy Zachodniej, Ameryki Północnej czy Azji Wschodniej.

Więcej forbes.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.