Młodzi nie chcą do banków, więc one się zmieniają - bo chcą być bardziej seksi

Banki coraz bardziej wychodzą naprzeciw wymaganiom młodych, dla których wysoka pensja nie jest najważniejsza. Jakie udogodnienia banki są w stanie zaoferować pokoleniu Y?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi nie chcą do banków, więc one się zmieniają - bo chcą być bardziej seksi

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

6 mar 2014 19:50


Jak wynika z badań firmy Deloitte „Generation why? Attracting the bankers of the future" od 2008 r. banki spadły o pięć miejsc, jeśli chodzi o atrakcyjne i wymarzone miejsce pracy dla młodych. Obecnie młodzi chcieliby, aby ich miejsce pracy było związane z kreatywnością, dynamicznością i innowacyjnością. Badanie Deloitte pokazuje, że niecałe 40 proc. uważa, że znajdzie te cechy w bankowości. Czy zatem banki muszą zmienić podejście do rekrutacji i rozwoju kariery, aby przyciągnąć pokolenie Y? Czy może młodzi może mają słabe rozeznanie i nie wiedzą, że banki jednak są seksi. Pewnie prawda jest gdzieś po środku. Nie da się jednak ukryć, że bankowi specjaliści od HR zareagowali na niekorzystne opinie. I coraz częściej oferują wiele ciekawych programów i stażów, skierowanych nie tylko do studentów, ale również do absolwentów niezależnie od posiadanego doświadczenia.

Bank Millennium posiada trzy programy dla młodych, którzy chcą rozwijać karierę w branży. - Program Rozwoju Kompetencji Menedżerskich "People Grow" daje unikalną szansę poznania banku dzięki systemowi rotacji pomiędzy departamentami i udziałowi w projektach z różnych dziedzin bankowości w centrali banku w Warszawie. Po dwóch latach programu uczestnik może znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce w strukturze grupy - mówi Monika Parczewska z zespołu rekrutacji i rozwoju w departamencie kadr Banku Millennium.

Millennium proponuje również program stażowy realizowany w ramach jednej wybranej specjalizacji, m.in. IT, ryzyko, bankowość elektroniczna, zarządzanie procesami i projektami. Bank pomaga także zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe podczas letnich praktyk.

Również bank Credit Agricole oferuje staże i praktyki dla młodych. - Prowadzimy także program rozwojowy Career Ahead, który skierowany jest do osób poszukujących stałej pracy i oczekujących możliwości intensywnego rozwoju zawodowego - infromuje Jagoda Podgórska, starszy specjalista HR w Credit Agricole.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Adrian. 2014-03-07 16:47:03

Wcale się nie dziwię. Praca w PKO BP to katorga i wieczne niezadowolenie przełożonych. Zarząd banku oderwał się od załogi.