PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Młodzi bezrobotni z szansą na znalezienie pracy. PUP ogłasza nabór

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 19 lip 2019 13:46

Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej rozpoczął kolejne projekty dotyczące aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych powyżej 18. roku życia. Organizowane są szkolenia - dla osób pomiędzy 18 a 29 rokiem życia, staże oraz prace interwencyjne - dla wszystkich grup wiekowych. Oferta skierowana jest do osób zarejestrowanych w PUP w Rudzie Śląskiej.

Młodzi bezrobotni z szansą na znalezienie pracy. PUP ogłasza nabór
Rudzki PUP prowadzi rekrutację do dwóch projektów. (fot. UMGW)
REKLAMA
  • Rudzki PUP prowadzi rekrutację do dwóch projektów.
  • W ramach projektów będą organizowane szkolenia, które pozwolą zdobyć lub zmienić zawód.
  • Stopa bezrobocia w maju 2019 w mieście Ruda Śląska wynosiła 2,9 proc..

Projekty, do których można się zgłosić to „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Mieście Ruda Śląska (IV)” – dla osób bezrobotnych w wieku 18 - 29 lat oraz „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej (IV)” – dla osób bezrobotnych powyżej 30 roku życia. 

W ramach projektów będą organizowane szkolenia, które pozwolą zdobyć lub zmienić zawód. Zajęcia teoretyczne i praktyczne będą prowadzić doświadczeni fachowcy, a tematy szkoleń będą dostosowane zarówno do potrzeb uczestników projektu, jak i aktualnego zapotrzebowania na rynku pracy. Ważne jednak, żeby dotyczyły zawodów deficytowych ujętych w „barometrze zawodów 2019”. Do tej pory największym powodzeniem cieszyły się szkolenia komputerowe obejmujące zakres zarówno podstawowy, jak i rozszerzony o obsługę kasy fiskalnej, podstawy kadr i płac, podstawy księgowości, a także szkolenia kosmetyczne. Popularne są również kursy z zakresu spawania, obsługi wózków widłowych czy też obsługi koparko-ładowarki. Zajęcia kończą się certyfikowanym egzaminem zewnętrznym, a każdy uczestnik szkolenia otrzymuje stypendium szkoleniowe.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj więcej: Marek Tendera nowym dyrektorem PUP w Świętochłowicach

- Dajemy okazję do poszerzenia wiedzy i umiejętności zawodowych bez ponoszenia dodatkowych kosztów, co niesie korzyści zarówno osobom bezrobotnym, jak i pracodawcom – mówi Iwona Woźniak-Bagińska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rudzie Śląskiej. - Istotą oferowanych szkoleń jest przygotowanie do wykonywania pracy na stanowisku zapewnionym w konkretnej firmie bądź instytucji - podkreśla. Niezbędne jest jednak dostarczenie od potencjalnego pracodawcy odpowiedniego oświadczenia, w którym zadeklaruje on zatrudnienie osoby bezrobotnej, jeśli ukończy ona niezbędne szkolenie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Młodzi bezrobotni z szansą na znalezienie pracy. PUP ogłasza nabór

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA