Młodych interesują targi pracy, bo są szybsze niż internet

Badania potwierdzają, że młode pokolenie najczęściej szuka pracy przez portale rekrutacyjne. Okazuje się jednak, że igreki cenią także bezpośredni kontakt z pracodawcą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodych interesują targi pracy, bo są szybsze niż internet

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

14 mar 2014 9:58


Na Absolvent Talent Days, targi i praktyki dla studentów i absolwentów, pobrało bilety prawie 10 tys. osób. Na spotkaniu pojawiło się również ponad 80 firm. Dowodzi to, że pokolenie, Y, które (jak wynika z badań Absolwent.pl) bazuje na szukaniu ogłoszeń o pracę przez Internet, ceni także bezpośredni kontakt z pracodawcą - informuje „Rzeczpospolita".

Czytaj też: Młodzi w pracy. Jak nimi zarządzać i nie zwariować?

- Podczas targów można, po pierwsze, osobiście spotkać się z przedstawicielami firmy i dowiedzieć się, jak w niej jest. Po drugie, to dla młodych duże ułatwienie - w jednym miejscu mogą poznać ofertę kilkudziesięciu, a nawet więcej firm. To szybsze niż internet - wylicza na łamach „Rz" Maciej Hassa, kierownika Zespołu Marki Pracodawcy i Młodego Talentu w PZU.

Czytaj też: Młodzi nie chcą do banków, więc one się zmieniają - bo chcą być bardziej seksi

- Udział w targach pracy to, podobnie jak w biznesie, okazja do poznania się i nawiązania kontaktów. Tylko za pośrednictwem targów pracy zamierzamy zrekrutować ok. 200 osób - mówi dla „Rz" Dominika Nawrocka, menedżer ds. Employer Brandingu w Capgemini Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.