PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ministerstwo: Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 23 wrz 2020 17:35

Środowe dane GUS świadczą o stabilizacji sytuacji na rynku pracy - ocenia Ministerstwo Rozwoju. Zastrzega, że następująca stopniowo poprawa koniunktury i trudności niektórych branż nie pozwalają na razie na mocne odbicie i powrót rynku pracy do sytuacji sprzed pandemii.

Ministerstwo: Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy
Nie można na razie mówić o mocnym odbiciu i powrotu rynku pracy do sytuacji sprzed pandemii (fot. shutterstock)
REKLAMA

GUS poinformował w środę, że stopa bezrobocia w sierpniu 2020 r. wyniosła 6,1 proc. wobec 6,1 proc. w lipcu, a liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła w sierpniu 1 mld 28,0 tys. wobec 1 mln 29,5 tys. osób w lipcu.

"Powyższe dane świadczą o stabilizacji sytuacji na rynku pracy. Poprawa sytuacji w większości branż, która następowała od maja, przełożyła się na możliwość utrzymania miejsc pracy, a nawet stopniowy wzrost ofert pracy. Zwiększonej liczbie ofert sprzyja również okres letni, który generuje więcej miejsc pracy w gospodarce" - ocenia Ministerstwo Rozwoju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Poprawa koniunktury następująca stopniowo, a także trudności niektórych branż nie pozwalają jednak na razie na mocne odbicie i powrót rynku pracy do sytuacji sprzed pandemii" - zastrzeżono.

Ministerstwo zauważa, że liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy spadła w sierpniu, stopa bezrobocia ustabilizowała się, a liczba ofert pracy na koniec miesiąca rośnie. Przypomniano, że według GUS na koniec sierpnia br. w urzędach pracy zarejestrowanych było 1 mln 28 tys. bezrobotnych, czyli o 1,5 tys. mniej niż w lipcu.

MR podkreśla, że spadek liczby bezrobotnych, mimo że niewielki, jest pierwszym od marca br.

"Liczba bezrobotnych wciąż pozostaje na poziomie wyraźnie niższym niż w analogicznym miesiącu 2019 r. - różnica wynosi 162 tys. Stopa bezrobocia ustabilizowała się na poziomie 6,1 - na tym poziomie pozostaje od czerwca br. Liczba ofert pracy na koniec miesiąca wyniosła 73,7 tys. (o 900 więcej niż w lipcu). Jest to piąty miesiąc z rzędu, kiedy ofert pracy przybywa, spada jednak dynamika tego wzrostu" - zaznaczył resort.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ministerstwo: Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA