Minister rozwoju: Wiele firm chce część centrali przenieść do Polski

Jak poinformował wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, wiele firm przemysłowych i finansowych chce przenieść część procesów ze swoich central z Londynu do Polski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Minister rozwoju: Wiele firm chce część centrali przenieść do Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: MN

4 wrz 2016 17:16Jak podaje ISBnews, zapytany o efekty swojej wizyty w Londynie, Morawiecki powiedział podczas konferencji prasowej, że wraca z workiem różnych propozycji i konkretów. Zaznaczył, że to były bardzo dobre i ciekawe rozmowy z wieloma firmami przemysłowym, ale też z funduszami inwestycyjnymi i bankami.

- Wiele firm zadeklarowało, że chce część swojego middle office i back office, część swojej centrali przesunąć i rozwijać operacje w Polsce" - mówił wicepremier.

Wskazał na możliwość przeniesienia do Polski takich procesów, jak zarządzanie projektami informatycznymi czy zarządzanie kadrami.

- Również w przypadku firm, które tworzą centra badań i rozwoju, z dwoma firmami też rozmawiałem, które też zadeklarowały zwiększenie zatrudnienia inżynierów w Polsce - powiedział także Morawiecki.

"Financial Times" informował, że Morawiecki przyjeżdża do Londynu, aby zachęcać banki i fundusze do inwestowania w Polsce. gazeta napisała, że wicepremier chciałby, aby to Warszawa w miejsce Londynu stała się finansowym centrum Europy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.