Miliony na na walkę z bezrobociem w Bytomiu

Ponad 4 mln. zł. z dotacji unijnych zaplanowano na pomoc osobom długotrwale bezrobotnym w Bytomiu. 6 mln. zł. zarezerwowano na aktywizację młodzieży niepracującej oraz nieuczącej się.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Miliony na na walkę z bezrobociem w Bytomiu

PODZIEL SIĘ


Autor: aw

27 sty 2015 10:20


Realizowane projekty, w głównej mierze skierowane są do osób długotrwale bezrobotnych. Na ten cel przeznaczono 4,3 mln zł. Z kolejnej puli – 6,4 mln zł /dotacja unijna/ realizowane będą projekty skierowane na działania aktywizujące młodych, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy, jak i na aktywizację młodzieży niepracującej oraz nieuczącej się. Bytomski urząd pracy przygotowuje się obecnie do wdrożenia Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).

Podobnie jak w ubiegłych latach klienci Powiatowego Urzędu Pracy będą mogli skorzystać z takich ofert, jak prace interwencyjne, na które zarezerwowano ok. 300 – 400 tys. czy roboty publiczne, na które z Funduszu Pracy zaplanowano ok. 5 mln. zł.

Te projekty związane są nie tylko ze szkoleniami, praktykami i dotacjami na własny biznes, ale też ze ścisłą współpracą ze szkolnictwem czy organizacjami pozarządowymi – mówi Iwona Szczuło, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu. O szczegółach będziemy mówić, gdy już otrzymamy konkretne unijne wytyczne oraz podpiszemy stosowne umowy.

Obecnie w mieście bezrobocie sięga 19 proc. i zauważono tendencję spadkową. W ubiegłym roku Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu przedstawił swoim klientom ponad 4 tysiące ofert pracy. Zatrudnienie podjęło ponad 5 tys. bytomian.

- Gdyby przez ten cały czas nikt nie rejestrował się w naszym urzędzie, bezrobocie spadłoby w Bytomiu o połowę – mówi Iwona Szczudło. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej, rynek pracy jest trudny i wymagający. By skutecznie walczyć z bezrobociem, potrzebne są odpowiednie narzędzia, pieniądze i motywacja. Na szczęście mamy to wszystko - dodaje.

Podobnie jak w latach ubiegłych, bytomski urząd skoncentruje się na projektach skierowanych do młodych poszukujących pracy. - Doświadczenie, jakie zdobyliśmy podczas ubiegłych lat, pozwoliło nam tak dostosować oferty pracy, by były one atrakcyjne zarówno dla klienta, jak i pracodawcy. Doskonale sprawdziły się bony stażowe i szkoleniowe, które w tym roku będą kontynuowane – mówi Iwona Szczudło.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.