×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Miejska spółka chce zatrudnić ponad 100 kierowców autobusów

  • Autor: PAP/KDS
  • 17 wrz 2022 15:58

Ponad 100 kierowców autobusów chce od zaraz zatrudnić spółka MPK Poznań. Przewoźnik od dłuższego czasu boryka się z problemami kadrowymi.

Miejska spółka chce zatrudnić ponad 100 kierowców autobusów
(fot. Unsplash/Ant Rozetsky)
REKLAMA

Spółka chętnych do pracy kusi bogatym pakietem socjalnym i premiami.

W stolicy Wielkopolski trwają liczne remonty tras tramwajowych, remontowana jest m.in. trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. W miejsce tramwajów na PST wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

MPK Poznań od dłuższego czasu informuje, że brakuje kierowców autobusów. Z tego powodu zmodyfikowano rozkład miejskich i nocnych linii autobusowych.

Czytaj więcej: Będą dwie dodatkowe przerwy w pracy. Nowe przepisy

"W minionych miesiącach w Poznaniu zdarzało się, że z uwagi na brak prowadzących pojazdy kursy nie były realizowane. Jest to problem, z którym musi się zmierzyć cała branża komunikacji publicznej. Podjęte działania mają dać większą pewność pasażerom, że dany kurs zostanie zrealizowany. Co prawda komunikacja autobusowa będzie funkcjonować w godzinach szczytu z nieco mniejszą częstotliwością, ale będzie bardziej niezawodna" - podawała spółka przy okazji wprowadzania powakacyjnego rozkładu jazdy.

W sierpniu informowała, że dziennie wypada około 10 brygad autobusów - blisko 5 proc. wszystkich kursów realizowanych przez MPK Poznań.

MPK Poznań pilnie poszukuje do pracy ponad 100 kierowców posiadających już prawo jazdy kategorii D i świadectwo kwalifikacji. "Osoby, które chcą pracować w spółce mogą zdecydować się na pełen etat, ale mogą również wybrać inną dogodną dla nich formę zatrudnienia: w niepełnym wymiarze godzin, pracę weekendową bądź umowę-zlecenie" - podała spółka.

Czytaj więcej: Już wkrótce ważne zmiany w umowach o pracę. Dotkną pracodawców i pracowników

MPK Poznań organizuje także kursy dla tych osób, które chciałyby zatrudnić się na stanowisku kierowcy autobusu, ale wymaganych uprawnień nie mają.

Najbliższy kurs na prawo jazdy kat. D rozpocznie się w połowie października, już planowane są następne. Kurs jest bezpłatny dla tych osób, które - po zdaniu egzaminu - przez trzy lata będą pracować w spółce.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Miejska spółka chce zatrudnić ponad 100 kierowców autobusów
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA