Miejsce pracy za 10 tysięcy zł

Niemal 10 tysięcy złotych zapłacił średnio w 2012 r. urząd pracy za pomoc osobie bezrobotnej. Przedsiębiorcy uważają, że za te pieniądze powinni dostawać lepszych pracowników, niż oferuje im się obecnie - czytamy w "Rzeczpospolitej".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Miejsce pracy za 10 tysięcy zł

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl/Rzeczpospolita

wnp.pl

4 wrz 2013 8:44


W ubiegłym roku na aktywizację zawodową bezrobotnych wydano prawie 4 mld zł oraz poza planem 170 mln zł, a także 500 mln dodatkowo odmrożonych środków z funduszu pracy - wylicza "Rz". Z tej dodatkowej pomocy skorzystało 100 tysięcy osób. Dwie trzecie osób, do których trafiły te pieniądze zaczęło pracować.

Najwięcej pieniędzy (179 mln zł) wydano na dotację dla rozpoczynających działalność gospodarczą. To głównie podbiło statystyki, bo dotowaną działalność trzeba prowadzić przez co najmniej rok, a efektywność wydanych środków mierzona jest po trzech miesiącach - czytamy w "Rz".

Pieniądze trafiły także na staże dla absolwentów i szkolenia dla bezrobotnych. Te ostatnie jednak, to zazwyczaj pieniądze wyrzucone w błoto. - Nie dość, że bezrobotnie często uczą się rzeczy nam nieprzydatnych, bo urzędy nie biorą pod uwagę sytuacji na lokalnym rynku pracy, to w dodatku szkoleni są ci, których my nie chcemy zatrudniać - mówi "Rz" Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.