Międzynarodowa walka o talenty. Czy pracodawcy są na nią gotowi?

Coraz częściej pracownicy nie wiążą długoterminowej przyszłości z jednym pracodawcą. Firmy muszą przygotować się na walkę o najlepszych na międzynarodowym szczeblu. Skąd to wiemy? Badanie objęło 11 257 dorosłych pracowników z ośmiu krajów europejskich: Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Polski, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Międzynarodowa walka o talenty. Czy pracodawcy są na nią gotowi?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 lis 2015 6:43


Jedna trzecia (34 proc.) europejskich pracowników planuje pozostać u obecnego pracodawcy nie dłużej niż trzy lata. Jeśli chodzi o Polskę to aż 40 proc. pracowników planuje zmienić pracę w czasie krótszym niż trzy lata – wynika z badania „Okiem europejskich pracowników 2015/16” przeprowadzonego przez Opinion Matters przeprowadziła na zlecenie ADP.

Międzynarodowa walka o pracowników

Oznacza to, że firmy muszą przygotować się na walkę o utalentowanych pracowników. 35 proc. pracodawców deklaruje gotowość na międzynarodową rywalizację.

Czytaj też: Walka o talenty trwa. Firmy podkradają pracowników

Również połowa europejskich pracowników biorących udział w ankiecie uważa, że ich firma jest gotowa do konkurowania o talenty na szczeblu międzynarodowym. Podobnie myśli 46 proc. Polaków.

Obawy pracodawców

Swoją konkurencyjność spółki budują poprzez przyciąganie i zatrzymywanie najlepszych talentów. Budzi to pewne obawy wśród respondentów. Ponad połowa (51 proc.) martwi się, że zabraknie nowych talentów.

Nieco mniej przedsiębiorców (47 proc.) boi się cięć kadrowych, z powodu których niemożliwe będzie zatrudnienie nowych fachowców. Z kolei 46 proc. obawia się odejścia świetnych pracowników do konkurencji.

*Badanie objęło 11 257 dorosłych pracowników z ośmiu krajów europejskich: Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Polski, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.