×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Międzynarodowa firma wybrała Katowice. Stworzy prawie 300 miejsc pracy

  • Autor: PAP/AH
  • 14 gru 2021 15:28

Międzynarodowa firma Genpact Services, świadcząca m.in. usługi informatyczne i finansowo-księgowe, zamierza w najbliższym roku stworzyć w Katowicach 286 miejsc pracy - wynika z informacji Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), która wydała decyzję o publicznym wsparciu inwestycji.

Międzynarodowa firma wybrała Katowice. Stworzy prawie 300 miejsc pracy
Genpact Services Poland stworzy w Katowicach do końca przyszłego roku 286 nowych miejsc pracy w ramach rozbudowy katowickiego biura spółki fot. Facebook
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Kolejna firma z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BPO) zdecydowała się na inwestycję w Katowicach ze wsparciem KSSE. Genpact Services Poland stworzy w Katowicach do końca przyszłego roku 286 nowych miejsc pracy w ramach rozbudowy katowickiego biura spółki" - poinformował we wtorek w portalu społecznościowym prezes Strefy Janusz Michałek.

Przedmiotem inwestycji będzie rozwój usług w dziedzinie finansów i księgowości, w zakresie zarządzania wybranymi procesami biznesowymi dla globalnych klientów Grupy na świecie.

"Bardzo cieszymy się, że Katowice stają się coraz atrakcyjniejszym miejscem do lokowania inwestycji BPO i ICT. Liczymy na to, że w kolejnych latach wzrost inwestycji tego rodzaju będzie jeszcze większy" - skomentował prezes KSSE.

Genpact należy do wiodących światowych firm dostarczających usługi, technologie i narzędzia zarządzania procesami biznesowymi dla firm. Współpracuje z ponad 800 klientami, korzystającymi m.in. z takich usług jak finanse i rachunkowość, ubezpieczenia i bankowość, zakupy i zarządzanie łańcuchem dostaw, obsługa klienta, aplikacje korporacyjne, zarządzanie infrastrukturą IT oraz zarządzanie zamówieniami.

Firma ma ponad 70 centrów operacyjnych w 20 krajach i zarządza 4,7 tys. procesami w 30 językach. Zatrudnia ponad 77 tys. pracowników. Głównymi klientami są podmioty z sektorów motoryzacji, bankowości i finansów, ubezpieczeń, telekomunikacji, logistyki czy farmacji.

Jak informowali w ub. tygodniu przedstawiciele KSSE, od początku tego roku Strefa wydała 77 decyzji o publicznym wsparciu inwestycji o łącznej wartości blisko 3,4 mld zł (bez wtorkowej decyzji o wsparciu projektu Genpact Services Poland). Dzięki tym przedsięwzięciom powstanie ponad 2,8 tys. nowych miejsc pracy, a przeszło 7,9 tys. istniejących będzie utrzymanych.

Spośród 77 przedsięwzięć, którym przyznano od początku tego roku publiczne wsparcie, 39 to projekty małych i średnich firm, które łącznie zainwestują 481 mln zł.

W 2020 r. KSSE pozyskała 57 nowych projektów inwestycyjnych o wartości ok. 5 mld zł. Był to - zarówno pod względem wartości i ilości projektów - rekordowy wynik w 25-letniej historii strefy. W 2021 r. łączna wielkość deklarowanych nakładów inwestycyjnych jest jak dotąd mniejsza niż przed rokiem, jednak ilość wspartych projektów jest rekordowa.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Międzynarodowa firma wybrała Katowice. Stworzy prawie 300 miejsc pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA