PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Microsoft stworzy w Katarze nowe centrum usług, zatrudni 36 tysięcy pracowników

Amerykański gigant technologiczny Microsoft podpisał umowę z rządem Kataru na stworzenie centrum przechowywania danych. Docelowo, w ciągu najbliższych 5 lat,  w okolicach Dohy stworzonych zostanie około 36 tysięcy miejsc pracy. Władze katarskie obok ulg podatkowych i zezwoleń na pracę dla cudzoziemców zaoferowały niską cenę energii elektrycznej dzięki wykorzystywaniu przy produkcji energii elektrycznej własnych zasobów gazu ziemnego.

Microsoft stworzy w Katarze nowe centrum usług, zatrudni 36 tysięcy pracowników
Microsoft zbuduje za 18 mld dolarów centrum w Katarze/ fot pixabay
REKLAMA

Microsoft ogłosił w komunikacie, że chce stworzyć  w Katarze cyfrowe centrum dla regionu Bliskiego Wschodu. W okolicach  Dohy ma zostać, w ciągu najbliższych 5 lat, zatrudnionych 36 tysięcy pracowników. 

Czytaj także: Miliardowe inwestycje z USA w Polsce to nie fikcja przynajmniej w świecie-cyfrowym

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ocenie Lany Khalef dyrektor zarządzającej Microsoft Qatar- ta lokalizacja ma szansę  stać się jednym z najważniejszych centrów regionalnych przechowywania danych w data center oraz świadczeniu usług chmurowych dla biznesu, instytucji i rządów-

Wstępnie nakłady inwestycyjne na ten projekt zostały oszacowane na około 18 miliardów dolarów. Argumentem przemawiających za tym, że podjęto decyzję o wyborze Kataru były zachęty podatkowe wynikające z decyzji dotyczących przyciągania zagranicznych inwestycji nie powiązanych z przemysłem gazowym. 

Czytaj także: Asseco Cloud i Microsoft z kolejnym wspólnym przedsięwzięciem w chmurze

Obok ulg podatkowych oferowane są niskie ceny energii elektrycznej wynikające z faktu, że emirat dysponujący gigantycznymi złożami gazu ziemnego niemal po kosztach wydobycia dostarcza je do elektrowni. Mało tego w otoczeniu szalejących podwyżek na błękitne paliwo ceny są gwarantowane na kolejnych kilka kwartałów do przodu.

Ważną deklaracją jest zgoda na wydawanie wiz pozwalających na podjęcie pracy przez specjalistów, cudzoziemców, którzy z Azji, ale także Europy i Stanów Zjednoczonych  przyjadą do pracy w centrum Microsoftu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Microsoft stworzy w Katarze nowe centrum usług, zatrudni 36 tysięcy pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA