Michał Pióro, IKEA: Twoje Studio Pracy to odpowiedź na przyszłe potrzeby kandydatów

- Odczuwamy trwającą na rynku walkę o talenty. Nam jednak udaje się utrzymać fluktuację na poziomie 14,5 proc., podczas gdy średnia w sektorze handlowym to 34 proc. - mówi Michał Pióro, country HR manager, IKEA Retail w Polsce. - Oczywiście są momenty, gdy jest trudniej, zwłaszcza w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Michał Pióro, IKEA: Twoje Studio Pracy to odpowiedź na przyszłe potrzeby kandydatów

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

3 kwi 2018 12:00


  • IKEA stworzyła Twoje Studio Pracy, przeznaczone dla osób, które chcą poznać firmę jako markę pracodawcy. To pierwsze takie miejsce na świecie.
  • Twoje Studio Pracy działa na warszawskim rynku. Niedawno dołączył do projektu Lublin.
  • Miejsce wraz z firmą współtworzą kandydaci, którzy dzielą się z IKEĄ swoimi spostrzeżeniami.
  • Cała inicjatywa – Twoje Studio Pracy, kampania „Ty jesteś zmianą” i platforma rekrutacyjna – nie jest bezpośrednią odpowiedzią na rynek pracownika. To reakcja na przyszłe potrzeby kandydatów.

*************

IKEA stworzyła Twoje Studio Pracy, przeznaczone dla osób, które chcą poznać firmę jako markę pracodawcy. To pierwsze takie miejsce na świecie. Co spowodowało, że zdecydowali się państwo na utworzenie biura w Polsce?

Michał Pióro, country HR manager, IKEA Retail w Polsce: – Na decyzję o utworzeniu Twojego Studia Pracy miało wpływ kilka czynników. W IKEA na całym świecie realizujemy misję tworzenia lepszych warunków życia dla wielu ludzi. Tę zasadę stosujemy również wobec pracowników oraz kandydatów. Z naszych obserwacji wynika, że kandydaci szukają transparentności i autentyczności. Dobre relacje są ważne już na wczesnym etapie współpracy. To przyszłe trendy na rynku pracy. Potwierdzają to wyniki badania „Polacy a proces rekrutacji – oczekiwania, obawy, potrzeby”, przeprowadzonego przez IPSOS na zlecenie IKEA. Dla respondentów bardzo istotna była atmosfera, otwartość ze strony pracodawcy oraz elastyczność. Na tym chcemy się skupić.

W tej chwili Twoje Studio Pracy działa na warszawskim rynku. Niedawno dołączył do projektu Lublin. Wkrótce włączymy inne sklepy z terenu całej Polski.

Warto dodać, że Twoje Studio Pracy to nie tylko nowoczesne podejście do rekrutacji, ale także element budowania marki pracodawcy. Niedawno wystartowała nasza kampania „Ty jesteś zmianą”, pokazująca wartości i wyjątkową kulturę firmy oraz sposób, w jaki buduje ona relacje z obecnymi i przyszłymi pracownikami. Mamy również platformę rekrutacyjną Twoja Strona Pracy z wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami. Przykładowo można aplikować na dane stanowisko #poTwojemu. Można wysłać tradycyjne CV, ale jest też wiele innych opcji. Ważne, by kandydat w jak najlepszy sposób przedstawił siebie – czy to za pomocą prezentacji, czy np. filmu.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.