PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Michael Page, Confidence Index: Polacy w czołówce europejskich optymistów

  • Justyna Koc
    jk
  • 18 lip 2017 11:59

Polacy są coraz większymi optymistami – tak wynika z badania Confidence Index za drugi kwartał 2017 r., przeprowadzonego przez firmę rekrutacyjną Michael Page.

Michael Page, Confidence Index: Polacy w czołówce europejskich optymistów
Adobe Stock
REKLAMA

• Aż 60 proc. Polaków przewiduje, że w najbliższych miesiącach poprawi się ich pozycja zawodowa i sytuacja na rynku pracy, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe względem pierwszego kwartału br.

• Poziom optymizmu Polaków w tych obszarach jest wyższy o 6 punktów procentowych od średniej europejskiej, która wynosi obecnie 54 proc. (wzrost o 2 punkty procentowe).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Badanie Confidence Index przeprowadzone przez firmę rekrutacyjną Michael Page pokazuje, że 60 proc. Polaków przewiduje, iż w najbliższych miesiącach poprawi się ich pozycja zawodowa i sytuacja na rynku pracy.

Polska z takim wynikiem zajmuje obecnie 4. miejsce w Europie. Wyprzedza ją jedynie Szwecja (69 proc.), Niemcy (66 proc.) oraz Wielka Brytania (63 proc.). Mniej optymizmu niż Polacy przejawiają z kolei kandydaci z Francji – 49 proc. Podobnie jest we Włoszech, Portugalii i Hiszpanii, gdzie wartość tego indeksu wyniosła odpowiednio 36 proc., 47 proc. i 48 proc.

- Wyniki tych wskaźników – pozycja zawodowa i sytuacja na rynku pracy – ciekawie odzwierciedlają nastroje gospodarcze w danym kraju. Polska jest aktualnie w fazie dynamicznego rozwoju gospodarczego, co generalnie przekłada się na pozytywne deklaracje ankietowanych w różnych aspektach rynku pracy. Potwierdzają to też dane GUS, bowiem liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy w końcu marca 2017 roku była niższa od odnotowanej w końcu czwartego kwartału 2016 o 0,8 proc., co oznacza, że sukcesywnie spada. Polacy mają więc powody do zadowolenia – mówi Piotr Dziedzic, dyrektor w Michael Page.

Pracownicy spodziewają się podwyżek

- W związku ze wzrostem optymizmu pod kątem pozycji zawodowej i sytuacji na rynku pracy oraz coraz lepszych danych o zatrudnieniu, nie dziwi także fakt, że poprawy wynagrodzenia w przyszłości spodziewa się aż 52 proc. ankietowanych Polaków – podkreśla Piotr Dziedzic.

W tym zestawieniu Polska również plasuje się w czołówce krajów europejskich obok Szwecji – 54 proc., Niemiec – 53 proc. oraz Francji – 51 proc.. Najmniej optymizmu pod tym względem mają natomiast ankietowani z Włoch (37 proc.).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Michael Page, Confidence Index: Polacy w czołówce europejskich optymistów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA