×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mercedes zatrudni 1000 osób w Jaworze

  • Autor: PAP/AH
  • 22 cze 2018 16:34

Tysiąc osób znajdzie zatrudnienie w budowanej w Jaworze na Dolnym Śląsku fabryce silników Mercedes-Benz. Inwestycja, warta ok. 500 mln euro, ma być ukończona w 2019 r. Będzie to pierwszy zakład produkcyjny Mercedesa w Polsce.

Mercedes zatrudni 1000 osób w Jaworze
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Już teraz w fabryce w Jaworze zatrudnionych jest 113 osób, a na placu budowy codziennie pracuje 900 osób.
  • Jesienią ruszy montaż maszyn w hali, na której dziś zawisła wiecha.
  • Za rok w zakładach ma ruszyć produkcja silników.
  • Na pierwszy etap inwestycji niemiecki koncern Daimler AG chce przeznaczyć ok. 500 mln euro.

    Wcześniej władze Daimler AG zapowiadały, że w jaworskiej fabryce prace znajdzie 500 osób. W piątek (22.06.) podczas uroczystości zawieszenia wiechy Marcus Schaefer, członek zarządu Mercedes-Benz Cars ds. produkcji i łańcucha dostaw, poinformował, że obecne plany dotyczące zatrudnienia mówią o tysiącu osób.

- W kolejnych latach nadal będziemy inwestować w rozwój tej fabryki. To inteligentna fabryka, w której będą wykorzystywane najnowsze technologie - mówił Schaefer. Dodał, że fabryka w Jaworze w przyszłości nie będzie emitować CO2. - Jej zasilanie w całości będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii - mówił.

Obecna na uroczystości zawieszenia wiechy minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że Polska jest "fabryką Europy". - W ubiegłym roku na trzy miejsca pracy stworzone w przemyśle dwa zostały stworzone w Polsce. Polska jest dziś hubem sektora motoryzacyjnego, tego tradycyjnego, ale też tego, który szuka nowych technologicznych rozwiązań - podkreśliła minister.

Dodała, że Polska dziś konkuruje nie kosztami pracy, ale jakością pracowników. - Inwestorzy wybierają Polskę, bo są tu wybitni inżynierowie, którzy są w stanie dostarczać najlepszych rozwiązań - mówiła.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Mercedes zatrudni 1000 osób w Jaworze

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA