Mazowieckie ma POWER z Polski HR A-Trybut. Efekt? 40 na staż

• Rusza rekrutacja młodych niepełnosprawnych z Mazowsza do unijnego projektu aktywizacji zawodowej.
• Bezpłatną pomoc w znalezieniu zatrudnienia otrzyma 80 bezrobotnych w wieku 18-24.
• Uczestnicy mają zagwarantowane m.in. konsultacje z doradcą zawodowym, udział w szkoleniach i stypendia.
• 40 osób zostanie zakwalifikowanych na 3 miesięczny staż zawodowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mazowieckie ma POWER z Polski HR A-Trybut. Efekt? 40 na staż

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

16 maj 2016 19:21


Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i współfinansowany z środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Za koordynację przedsięwzięcia na terenie województwa mazowieckiego odpowiada agencja Polski HR A-Trybut.

Rekrutacja w dwóch turach

Rekrutacja do projektu "Młodzi, kompetentni, zatrudnieni" zaplanowana jest na dwie tury – w każdej z nich wyłonionych zostanie 40 uczestników programu aktywizacyjnego. Pierwszy nabór trwa od 30 maja do lipca 2016, z kolei drugi projekt rekrutacyjny obejmie pierwszy kwartał 2017 roku.

Czytaj też: W lipcu 2016 spadnie zatrudnienie osób niepełnosprawnych?

Uczestnicy projektu wezmą udział w szkoleniach zawodowych i stażach, które pozwolą im podjąć pracę w najbardziej pożądanych obecnie zawodach – jako: programista, telemarketer, czy opiekun osoby starszej i niesamodzielnej.

Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie pośredników pracy (fot.pixabay.com) Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie pośredników pracy (fot.pixabay.com)

– Jeśli uczestnik programu nie odnajduje się w żadnym z trzech bloków merytorycznych, ma do wyboru również szkolenia zamawiane na podstawie zdiagnozowanych potrzeb. Atutem naszego programu jest profesjonalna analiza kompetencji uczestników, ale także stała współpraca z firmami z regionu, co pozwala poszerzyć możliwości rozwoju o dodatkowe ścieżki kariery zawodowej – komentuje Jarosław Witkowski, prezes agencji Polski HR A-Trybut.

Kto może wziąć udział?

Projekt aktywizacji zawodowej jest skierowany do osób w wieku 18-24, z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym oraz znacznym. Ze względu na specyfikę projektu z rekrutacji wyłączone są osoby z niepełnosprawnością intelektualną i dysfunkcją słuchu. Uczestnik programu powinien mieć co najmniej średnie wykształcenie, a w trakcie rekrutacji oraz trwania projektu nie powinien uczestniczyć w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym.

Czytaj też: Zatrudnianie osób niepełnosprawnych przestanie się opłacać

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.