Manpower: Najlepsze perspektywy zatrudnienia w transporcie, logistyce, komunikacji oraz handlu

W sześciu z 10 badanych sektorach gospodarki oraz we wszystkich badanych regionach kraju oczekuje się wzrostu poziomu zatrudnienia - wynika raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Manpower: Najlepsze perspektywy zatrudnienia w transporcie, logistyce, komunikacji oraz handlu

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (PSz)

9 cze 2015 9:11


Najlepsze perspektywy w nadchodzących trzech miesiącach odnotowano dla branż transport, logistyka, komunikacja oraz handel detaliczny i hurtowy. Największą chęć poszerzania swoich zespołów deklarują pracodawcy z dużych firm, liczących powyżej 250 pracowników.

Jak wynika z opublikowanego przez ManpowerGroup, firmę doradztwa personalnego, kwartalnego raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia pracodawcy w Polsce są umiarkowanie optymistyczni co do planów zwiększania zatrudnienia w III kwartale 2015 r.

13 proc. pracodawców planuje zwiększenie zatrudnienia

Prognoza netto zatrudnienia dla Polski po korekcie sezonowej wynosi +4 proc. W ujęciu kwartalnym wynik spadł o 3 punkty procentowe, a w ujęciu rocznym nie ulega zmianie. Spośród 750 przebadanych w Polsce pracodawców, 13 proc. przewiduje zwiększenie całkowitego zatrudnienia, 4 proc. zamierza redukować etaty a 78 proc. nie planuje zmian personalnych w najbliższym kwartale.

- Stopa bezrobocia w Polsce wciąż maleje, a obserwowana na rynku pracy sytuacja jest stabilna i umiarkowanie optymistyczna - komentuje Iwona Janas, dyrektor generalna ManpowerGroup w Polsce.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.