Małoposcy bezrobotni dbali o zabytki. Dzięki temu połowa z nich znalazła pracę

710 osób bezrobotnych z terenu Małopolski uczestniczyło w ciągu ostatnich czterech lat w projekcie "Konserwator". Wykonywali pracę związaną z ochroną, utrzymaniem i renowacją zabytków. Po zakończeniu projektu ponad połowa z bezrobotnych znalazła pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Małoposcy bezrobotni dbali o zabytki. Dzięki temu połowa z nich znalazła pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 gru 2014 17:55


W piątek Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie podsumował realizację programu. Projekt był realizowany przez WUP w latach 2011 - 2014, ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego wartość wyniosła około 10 mln zł.

Czytaj też: Śląsk, Bytom: CIS pomaga znaleźć pracę bezrobotnym

Jak poinformowała rzeczniczka WUP w Krakowie Katarzyna Nyklewicz, w ramach przedsięwzięcia wsparciem objęto bezrobotnych mających największe problemy ze znalezieniem pracy. Były wśród nich osoby młode bez doświadczenia zawodowego, ale także osoby powyżej 50. roku życia, często długotrwale bezrobotne.

Uczestnicy projektu pracowali, bądź odbywali staż zawodowy w 99 małopolskich instytucjach kultury lub organizacjach pozarządowych zajmujących się zadaniami z dziedziny kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Czytaj też: Bezrobotni z Rzeszowa będą mogli jeździć miejskimi autobusami za darmo

- Korzyścią dla tych instytucji była możliwość pozyskania dodatkowych osób, których koszty wynagrodzenie pokrywał urząd pracy, do wykonywania prostych prac konserwatorskich, a także innych zadań, np. przewodnika, opiekuna ekspozycji, prac przy wystawach. Część zgłaszanych ofert mogła dotyczyć także stanowisk o charakterze administracyjno-obsługowym - wyjaśniła przedstawicielka urzędu.

Dzięki projektowi, m.in. na Małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej jego uczestnicy pracowali w charakterze przewodników i konserwatorów dbających na co dzień o porządek i obiektów sakralnych. Według szacunków urzędu ponad połowa bezrobotnych znalazła pracę po zakończeniu udziału w programie.

"Konserwator" otrzymał pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie "Dobre praktyki EFS 2013 - Najlepsza inwestycja w człowieka" organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.