Małopolska: Skuteczna współpraca urzędów pracy z agencją zatrudnienia

Po pięciu miesiącach od rozpoczęcia pierwszego w Polsce programu aktywizacji zawodowej zleconego na zewnątrz wyspecjalizowanej firmie, 225 osób długotrwale bezrobotnych powróciło na rynek pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Małopolska: Skuteczna współpraca urzędów pracy z agencją zatrudnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 wrz 2015 10:16


Od kwietnia 2015 roku 1 tysiąc klientów małopolskich urzędów pracy uczestniczy w programie aktywizacji zawodowej realizowanym przez firmę Ingeus na zlecenie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Zlecanie działań aktywizacyjnych na zewnątrz to nowe narzędzie aktywnej polityki rynku pracy przewidziane przez zeszłoroczną nowelizację ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Małopolska jako pierwsza w Polsce podpisała umowę na świadczenie tego typu usług.

Czytaj też: Józef Bakuła: Projekt pilotażowy MPiPS okazał się totalną klapą

– Osiągane w Małopolsce wyniki potwierdzają skuteczność prowadzonych działań aktywizacyjnych. Naszą specjalizacją i celem jest pomoc osobom długotrwale bezrobotnym w powrocie na rynek pracy oraz uzyskanie przez nich trwałego, czyli wysokiej jakości zatrudnienia. Nasze działania mają doprowadzić do tego, aby uczestnicy programu, którzy podejmą już zatrudnienie, pozostali na rynku pracy i nie wracali do PUP – mówi Anna Karaszewska, dyrektor generalna Ingeus w Polsce.

– Z każdym z klientów pracujemy indywidualnie, tak, aby pracodawcy mieli do dyspozycji osoby, którym zależy na pracy, mają silną motywację do jej jak najlepszego wykonywania oraz chcą podnosić swoje kompetencje – dodaje.

Skuteczna aktywizacja długotrwale bezrobotnych

Pierwszy w Polsce zlecony program aktywizacji zawodowej jest realizowany na terenie powiatu bocheńskiego, krakowskiego, nowotarskiego i Krakowa. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy trwania programu jego zatrudnieniowy cel został zrealizowany w 45 proc.

Oznacza to, że operator doprowadził do zatrudnienia 225 osób bezrobotnych. Jest to też zatrudnienie bardzo dobrej jakości - 51 proc. dotychczas zatrudnionych uczestników programu, podjęło pracę na podstawie umów o pracę (w tym również na czas nieokreślony), 43 proc. na podstawie umowy zlecenia, a 6 proc. rozpoczęła własną działalność gospodarczą.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.