×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Małe i średnie przedsiębiorstwa trzykrotnie zwiększą zatrudnienie

  • Autor: PAP/MN
  • 3 lis 2017 14:25

W ciągu najbliższych 12 miesięcy prawie 41 proc. polskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw planuje zwiększyć zatrudnienie - wynika z badania Diners Club.

Małe i średnie przedsiębiorstwa trzykrotnie zwiększą zatrudnienie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Redukcję etatów zapowiada 5 proc. właścicieli firm, czyli prawie czterokrotnie mniej niż w 2016 r. Z kolei 43 proc. właścicieli spodziewa się, że liczba ich pracowników pozostanie na dotychczasowym poziomie.

Prawie 66 proc. przedsiębiorców przyznało, że w ciągu minionych 12 miesięcy (od września 2016 r. do września 2017 r.) zatrudnienie w ich firmie nie zmieniło się. Dodatkowe etaty powstały w co piątym przedsiębiorstwie (21 proc.) W porównaniu do poprzedniego roku, obecnie dwukrotnie mniej właścicieli zmniejszyło liczbę pracowników - redukcja etatów odbyła się tylko w co dziesiątej firmie.

Z badania wynika, że najważniejszym zadaniem, jakie stawia przed sobą ponad połowa (50,9 proc.) właścicieli to pozyskanie nowych klientów. 14,4 proc. skupi się natomiast na utrzymaniu obecnych. Niecałe 13 proc. deklaruje, że nadrzędnym celem dla ich firmy są inwestycje pozwalające na zwiększenie skali działania, a 8 proc. przede wszystkim skoncentruje się na ograniczeniu wydatków.

Małe i średnie firmy chcą się rozwijać i będą intensywnie szukać nowych klientów, to może pociągnąć za sobą wzrost zatrudnienia. Wciąż jednak dość wąska grupa zamierza inwestować w nowe moce przerobowe" - powiedziała cytowana w komunikacie Katarzyna Fatyga z Diners Club Polska.

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań i Raportów Społecznych we wrześniu 2017 r. na podstawie wywiadów z 500. właścicielami mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z całej Polski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Małe i średnie przedsiębiorstwa trzykrotnie zwiększą zatrudnienie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • SPR. 2017-11-03 20:30:03

    Niech podniosą pensje to będą mieli ludzi do pracy a nie wymyślać banialuki inaczej kiepsko to będą mieli ,a co to jest 1600 ja bym im dał i niech żyje ciekawe co by nawoiowali.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA