Małe firmy zatrudniły najwiecej pracowników

W ciągu trzech kwartałów najwięcej pracowników zatrudniły małe firmy, ale też spora część z nich zwalniała pracobiorców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Małe firmy zatrudniły najwiecej pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Rzeczpospolita

27 gru 2013 8:55


W ciągu trzech kwartałów powstało 406 tys. miejsc pracy, z czego ponad 151 tys. stworzyły najmniejsze firmy, gdzie pracuje do dziewięciu osób (dane GUS). Małe przedsiębiorstwa tworzyły prawie 40 proc. nowych miejsc pracy, pod koniec września dysponowały ponad 13 tysiącami wakatów głównie w handlu, warsztatach samochodowych oraz w budownictwie - podaje "Rzeczpospolita".

Jesli chodzi o zwolnienia to spółki zwalniały raczej po równo - po około 33 proc. w firmach do dziewięciu, do 49 i ponad 50 pracowników. W ciągu dziewięciu miesiecy firmy i instytucje zlikwidowały 280,4 tys. miejsc pracy - informuje "Rz".

Jak pisze na łamach "Rz" - najczęściej pracowników szukały firmy handlowe, warsztaty rzemieślnicze, ale także firmy zajmujące się przetwórstwem artykułów spożywczych, produkcją metalowych wyrobów gotowych, z wyłączeniem maszyn i urządzeń, produkcją wyrobów gumowych i z tworzyw sztucznych. Ale z danych GUS wynika, że zwalniały również firmy handlowe, warsztaty motoryzacyjne, firmy transportowe i magazynowe. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.