Mają 2 tys. pracowników i wciąż szukają nowych

Amerykański State Street Bank inwestuje w polski oddział i planuje kolejne rekrutacje. Jak mówi Scott Newman, dyrektor generalny polskiego oddziału, Polacy mają kwalifikacje, których brakuje gdzie indziej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mają 2 tys. pracowników i wciąż szukają nowych

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

27 lut 2014 9:25


Jak informuje „Puls Biznesu" State Street Bank zdecydował się na otworzenie oddziału w Krakowie. Początkowo planowano zatrudnić 500 osób, obecnie w banku pracuje niemal 2 tys. Obecnie szuka kolejnych 300 pracowników, szczególnie specjalistów ds. zarządzania ryzykiem. Co roku przyjmuje również 30 stażystów, z czego średnio 20 pozostaje w firmie po zakończeniu stażu.

W banku pracuje tylko 10 osób z oddziałów banku w Europie czy Stanów Zjednoczonych. Dzięki ambitnym i skomplikowanym zadaniom oraz ścieżce rozwojowej przyciąga wielu kandydatów. Jak twierdzi Newman Polacy mają kwalifikacje, które brakuje gdzie indziej. Chodzi głównie o umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów, zwłaszcza w niespodziewanych sytuacjach. Nadal powinni jednak doskonalić miękkie umiejętności - podaje „PB".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.