×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca w Kongsberg Automotive: Rekrutacja trwa. Do 2019 r. firma chce zatrudnić 250 osób

Kongsberg Automotive do 2019 r. planuje zatrudnić 250 nowych osób - inżynierów procesu, inżynierów jakości, konstruktorów i inżynierów R&D oraz pracowników produkcji. Na razie w zakładzie dominują kobiety. - 65 proc. naszej załogi to kobiety, również na stanowiskach kierowniczych - mówi Magdalena Krzyżanowska, dyrektor HR w Kongsberg Automotive.

Praca w Kongsberg Automotive: Rekrutacja trwa. Do 2019 r. firma chce zatrudnić 250 osób
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Kongsberg Automotive podpisał nowe kontrakty, w związku z czym planuje rozbudowę zakładu w Pruszkowie oraz rekrutacje. Do 2019 r. chcą Państwo zwiększyć zatrudnienie nawet o 250 osób. Kogo będziecie poszukiwać?

Magdalena Krzyżanowska, dyrektor HR w Kongsberg Automotive: Rzeczywiście, niedawno wygraliśmy globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium niemieckiego producenta. Pozyskaliśmy również kontrakt na produkcję mat grzewczych do podłokietników i paneli bocznych drzwi do samochodów terenowych marki premium. W związku z nowymi projektami planujemy powiększyć nasz zespół. Będziemy zatrudniać we wszystkich obszarach organizacji – potrzebujemy zarówno pracowników produkcji, jak i inżynierów i pracowników naukowych.

Konkretnie na jakie stanowiska będzie prowadzona rekrutacja?

- Już w chwili obecnej intensywnie poszukujemy inżynierów procesu, inżynierów jakości, konstruktorów i inżynierów R&D, pracowników NPI (wdrażanie produktów). Jak zawsze poszukujemy zaangażowanych pracowników produkcji (zarówno pracowników bezpośrednio produkcyjnych jak i obszarów wsparcia produkcji).

Rynek pracy staje się rynkiem pracownika. Coraz trudniej o wykwalifikowaną kadrę. Czy państwo odczuwają zmiany?

- Niewątpliwie fakt, że rynek pracy stał się rynkiem pracownika niesie ze sobą dodatkowe wyzwania. Dodatkowo obserwowany jest wzrost zapotrzebowania na kadrę inżynierską zarówno w regionie, w którym funkcjonuje firma Kongsberg Automotive, jak i na terenie całej Polski. Najtrudniej jest nam znaleźć utalentowanych inżynierów ze względu na ich ograniczoną liczbę. Znaleźliśmy na to lekarstwo. Inwestujemy w młodych, pełnych pasji ludzi, których zatrudniamy zaraz po studiach.

W jaki sposób?

- Studentom oferujemy praktyki, a „świeżo upieczonym absolwentom” staże rotacyjne. Przez rok stażysta co trzy miesiące pracuje w różnych (wcześniej określonych) działach w naszej firmie, które ściśle ze sobą współpracują. Najczęściej są to działy inżynierii procesu, jakości, NPI, utrzymania ruchu, R&D. Dzięki temu poznajemy nawzajem swoje oczekiwania. Warto dodać, że wielu stażystów zostaje z nami na stałe. Od 2014 zostało z nami 8 absolwentów naszego programu stażowego. Do chwili obecnej dysponowaliśmy 9 miejscami dla naszych stażystów. W ostatnim czasie liczba miejsc wzrosła o 19 kolejnych miejsc dla ambitnych absolwentów szkół głównie technicznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w Kongsberg Automotive: Rekrutacja trwa. Do 2019 r. firma chce zatrudnić 250 osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA