Luxoft zatrudnia już ponad tysiąc pracowników w Polsce. A chce jeszcze więcej

Międzynarodowa korporacja Luxoft zajmująca się outsorcingiem IT przekroczyła poziom tysiąca pracowników zatrudnionych w Polsce. W tym roku planowane jest przyjęcie kilkuset osób w biurach firmy w Krakowie i Wrocławiu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Luxoft zatrudnia już ponad tysiąc pracowników w Polsce. A chce jeszcze więcej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

23 kwi 2015 11:46


Jak podkreślił Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft Poland, dzięki przekroczeniu progu tysiaca osób firma dołączyła do wąskiego grona największych inwestorów IT w Polsce.

"W ciągu zaledwie dwóch i pół roku liczba pracowników Luxoft w Polsce wzrosła czterokrotnie" - zaznaczył Mach.

Dodał, że praca nad coraz bardziej zaawansowanymi projektami pozwala zwiększyć prognozę zatrudnienia na ten rok wynoszącą do tej pory 1,2 tys. pracowników do końca 2015 roku w centrach w Krakowie i Wrocławiu. "Już teraz wiemy, że zatrudnienie będzie znacznie wyższe od prognozowanego" - ocenił dyrektor.

Luxoft rekrutuje m.in. programistów z różnorodnych miast w Polsce do swoich ośrodków w Krakowie i Warszawie. Oferuje im pakiety relokacyjne, umożliwiające aklimatyzację w nowym miejscu.

Przemysław Berendt, globalny wiceprezes Luxoft ds. marketingu ocenił, że rosnące zaangażowanie Luxoft w Polsce jest ważną częścią rozwoju firmy na całym świecie. "Polska to integralna część naszej globalnej sieci biznesowej, która obejmuje region Azji i Pacyfiku, Zachodnią i Wschodnią Europę, Południową Afrykę, Meksyk i Amerykę Północną" - poinformował.

Luxoft to globalny dostawca usług IT, notowany na nowojorskiej giełdzie (NYSE). Programiści firmy świadczą usługi m.in. dla wiodących światowych banków inwestycyjnych, liderów branży motoryzacyjnej czy lotniczej. Dziś zatrudnia ona ponad 9 tys. osób w 27 biurach na całym świecie. W Polsce firma działa od 2010 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.