Luxoft poszukuje najlepszych pracowników. I płaci im za przeprowadzkę

Luxoft planuje do końca 2015 roku zatrudnić ok. 600 osób. W swoich centrach outsourcingu IT w Krakowie i Wrocławiu firma chce podwoić zatrudnienie. Ściąga specjalistów i płaci im za mieszkanie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Luxoft poszukuje najlepszych pracowników. I płaci im za przeprowadzkę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 gru 2014 8:46


Firma otworzyła swoje drugie biuro w Krakowie, w kompleksie Quattro Business Park. Obecnie Luxoft Poland zatrudnia ponad 600 informatyków, pracujących w centrach w Krakowie i Wrocławiu.

Czytaj też: Kraków centrami usług stoi

- Siedziba w Krakowie to wiodąca jednostka Luxoft w Polsce. Pracuje w niej ok. 80 proc. wszystkich naszych polskich specjalistów, a liczba ta stale będzie się zwiększać - ocenia dyrektor zarządzający Luxoft Poland, Wojciech Mach.

Jak przypomina, krakowskie centrum stanowiło pierwszy oddział firmy w Polsce i od 2010 r. pozostaje jedną z najważniejszych jednostek Luxoft w Europie.

Firma zatrudnia w Polsce ponad 600 osób i stale rekrutuje kolejnych specjalistów, m.in. do zespołów programujących na rzecz czołowych światowych banków inwestycyjnych. Do końca 2015 r. planowany jest dwukrotny wzrost zespołu w naszym kraju, dzięki czemu polski oddział stanie się kluczową jednostką operacyjną firmy w Europie.

Czytaj też: Zatrudnienie osoby z zagranicy jest dużo bardziej kosztowne, ale czasem konieczne

W związku z rozwojem centrum w Krakowie Luxoft postanowił uruchomić program relokacyjny dla zdolnych informatyków, którzy chcieliby rozwijać swoją karierę w stolicy Małopolski. Firma chce zatrudnić m.in. specjalistów z Katowic, Rzeszowa, Opola czy Częstochowy. Oferuje im do 16,5 tys. zł netto na pokrycie wydatków związanych z przeprowadzką i zamieszkaniem w Krakowie. Środki te są niezależne od otrzymywanej pensji.

Firma poszukuje przede wszystkim programistów z kilkuletnim doświadczeniem.

Czytaj też: W Krakowie powstanie dzielnica przyszłości. I nowe miejsca pracy

Luxoft to globalny dostawca usług IT, notowany na nowojorskiej giełdzie (NYSE). Programiści firmy świadczą usługi m.in. dla wiodących światowych banków inwestycyjnych, liderów branży motoryzacyjnej czy lotniczej. Dziś zatrudnia ona ponad 8 tys. osób w 22 lokalizacjach na całym świecie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.