Luxoft otwiera biuro w Gdańsku. Zatrudni kilkuset informatyków

Luxoft ogłosił otwarcie swojego pierwszego centrum w Gdańsku. Firma planuje zatrudnić w Trójmieście do marca 2017 r. kilkuset informatyków. Jak zapowiada firma, rekrutacja nabiera tempa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Luxoft otwiera biuro w Gdańsku. Zatrudni kilkuset informatyków

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 gru 2015 17:40


Najnowsze biuro firmy zostanie otwarte w Gdańsku, gdzie planuje ona budowę dużego zespołu specjalistów, realizującego przede wszystkim projekty na rzecz globalnych instytucji finansowych.

- W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy chcemy zatrudnić w Trójmieście kilkuset informatyków. Tak, jak w innych naszych polskich lokalizacjach, zależy nam żeby bardzo szybko osiągnąć pozycję lokalnego lidera pod względem szybkości wzrostu kadry. O naszych możliwościach świadczą liczby. Od grudnia 2014 roku zwiększyliśmy zatrudnienie w Polsce z 600 do ponad 1500 specjalistów. Wszystko to udało nam się osiągnąć, mimo że zdecydowaną większość kadry Luxoft stanowią wysokiej klasy specjaliści – mówi Wojciech Mach, dyrektor zarządzający Luxoft Poland.

Kto może liczyć na zatrudnienie?

Na zatrudnienie w gdańskim centrum Luxoft mogą liczyć informatycy z co najmniej kilkuletnim stażem zawodowym m.in. programiści Java, Net, C++, a także specjaliści QA i analitycy biznesowi. Do zespołów poszukiwani są także kierownicy projektów i doświadczeni menedżerowie, którzy będą rozwijać szybko rozrastający się oddział w Trójmieście.

- Przyciągamy informatyków, bo wiedzą, że z nami będą się rozwijać tak szybko, jak sama firma. Oferujemy nie tylko wysokie płace, ale także duże szanse na awans i pracę przy projektach, które mają wpływ na użytkowników na całym świecie. Dajemy możliwości działania równe najbardziej znanym markom IT, ale nie straciliśmy ducha start-upu. Dobrze się ze sobą bawimy, robiąc ciekawe projekty – przekonuje Wojciech Mach.

- Pojawienie się kolejnej dużej firmy informatycznej w Gdańsku, takiej jak Luxoft, to dowód na utrzymujący się trend na pomorskim rynku inwestycji zagranicznych, który kojarzony jest z bardzo dobrą kadrą i perspektywami rozwoju firm IT w regionie. Dzięki temu na trójmiejskim rynku pracy pojawia się wiele nowych i ciekawych ofert dla specjalistów o zupełnie różnych profilach z tej branży - dodaje Andrzej Bojanowski, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska.

Biuro z widokiem na morze dla aktywnych

Centrum Luxoft zlokalizowane zostało w nowoczesnym biurowcu Alchemia gdzie firma zajmuje obecnie 670 mkw. Wraz z rozwojem oddziału powierzchnia ta ma zostać zwiększona docelowo do 2 200 mkw. Programiści Luxoft pracować będą na ostatnim piętrze biurowca, z widokiem na morze.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.