×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Luka pokoleniowa wyzwaniem przemysłu i branży energetycznej. Oni już sobie z tym radzą

- Ponad 50 proc. naszej załogi jest w wieku około 50 lat. W ciągu najbliższych 5 lat ponad 400 osób uzyska uprawnienia emerytalne, a my do tej zmiany musimy się dobrze przygotować – mówi Gérard Bourland, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

Luka pokoleniowa wyzwaniem przemysłu i branży energetycznej. Oni już sobie z tym radzą
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Brak rąk do pracy, niskie bezrobocie, luka pokoleniowa – tak trudna dla pracodawców sytuacją, jaka jest dziś na rynku pracy w Polsce, wymaga od firm zmiany nastawienia i przygotowania się na przyszłe wyzwania.

- Trochę niepokoi nas przyszłość, gdyż mamy kłopot z pozyskaniem pracowników do działów IT i nowych technologii w naszych głównych ośrodkach, czyli w Łodzi i Poznaniu, a także pracowników operacyjnych w spółkach rozproszonych geograficznie, szczególnie w mniejszych miejscowościach – mówi dla wnp.pl Gérard Bourland, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce. - Kluczowe wyzwanie, jakie przed nami dzisiaj stoi, to problem „luki pokoleniowej”. To wyzwanie stojące przed całym przemysłem i branżą energetyczną w szczególności. Ponad 50 proc. naszej załogi jest w wieku około 50 lat. W ciągu najbliższych 5 lat ponad 400 osób uzyska uprawnienia emerytalne, a my do tej zmiany musimy się dobrze przygotować - dodaje.

Gérard Bourland, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce
Gérard Bourland, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce

Veolia przygotowując się do tych wyzwań zaczęła planować z większym wyprzedzeniem rekrutację i edukację. Od kilku lat współpracuje ze szkołami zawodowymi w Łodzi, w Poznaniu i Warszawie.

- Nasze klasy patronackie przygotowują do zawodu na stanowisku m.in. technik energetyk, technik elektryk, technik instalacji ciepłowniczych. Co ważne, nauka w tych klasach odbywa się pod kątem lokalnych potrzeb, często na bazie programu współtworzonego przez naszą firmę – komentuje prezes.

Firmie zależy nie tylko na pozyskaniu pracowników, ale także na zatrzymaniu ich jak najdłużej.

- Jeśli chodzi o rozwój pracowników, to działamy wielotorowo. Młodym proponujemy dalsze doszkalanie i rozwój pod okiem doświadczonych kolegów. Średniej i wyższej kadrze menedżerskiej oferujemy programy rozwojowe bardziej zaawansowane i tutaj faktycznie oczekujemy, że będą dalej się rozwijać z korzyścią i dla nich samych, i dla firmy – wymienia Gérard Bourland.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (10)

Do artykułu: Luka pokoleniowa wyzwaniem przemysłu i branży energetycznej. Oni już sobie z tym radzą

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Kurczak 2017-11-24 06:57:09

  Śmiech na sali Bourand pisze tylko pod publikę , żeby się zaistnieć w mediach. Niech na Francję wracają . Jeżeli będę miał wybór zaraz odchodzę z tej firmy. Wreszcie energetyki place lepsze socjal pełny. Może tylko Jarek K. Trochę miesza, ale to na wyższych stołkach. Wolę Jarka niż tego głąba kaka. Kak odejdzie i zostawi ten cały syf , na nieszczęście pracodawcy bezrobocie coraz mniejsze i już mało kto w firmie się czegoś boi, a już na pewno nie zarządu sługusów .

 • widze'w 2017-11-22 23:38:07

  Luka pokoleniowa to luka w umysłach związkowców , dobrze że towarzystwo rozgonili i wysłali do roboty , szacun dla zarządu

 • stażysta 2017-11-22 00:11:40

  Jak się zarabia duuużo a do pensji dokłada się sporo bonusów w różnej postaci to się przyzwyczaja ludzi do żądań płacowych , Najprościej to narzekać , zniechęcać i zastraszać nowych pracowników zapewniając sobie status osoby niezastąpionej to wtedy można żądać jeszcze więcej . pozdrawiam życzliwych

 • Lodz 2017-11-20 11:52:09

  Nieoficjalnie redukcje etatów na maxa, a oficjalnie luka pokoleniowa. Daleko nie zajedziecie, powodzenia.

 • Vitali pracownik z Ukrainy 2017-11-17 00:28:15

  do kaka Musisz bracie dobrze zarabiać przerabiając 5000 t węgla na dobę , to w tydzień spalicie tyle co my przez cały rok w miejskiej ciepłowni .

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA