Lufthansa szuka pracowników wśród studentów WSIiZ

Eksperci z firmy Lufthansa Systems z Gdańska przyjechali do Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Spotkali się ze studentami po to, żeby zainteresować ich pracą u siebie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lufthansa szuka pracowników wśród studentów WSIiZ

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

26 lis 2015 19:42


- Jesteśmy tutaj, żeby pokazać co robimy i namówić studentów do ewentualnej współpracy w przyszłości – powiedział Dariusz Przywara, dyrektor projektów strategicznych w Lufthansa Systems Poland.

– W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania kształcicie znakomitych studentów w tych obszarach, które są dla nas bardzo istotne, czyli informatyki i awiacji – wyjaśnił. – Macie świetną renomę na rynku. Jak najbardziej wybijacie się pod tym względem – dodał.

Zadowoleni studenci

Podczas spotkania, które odbyło się pod hasłem ,,Flight Optimization in Commercial Aviation” studenci mogli poznać jak wyglądają i na czym polegają konkretne rozwiązania informatyczne stosowane w lotnictwie.

– Przyszedłem, żeby się czegoś dowiedzieć o tej firmie – powiedział Fedir Tymoshchuk, student informatyki w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania. – Takie spotkania, gdy firma przyjeżdża na uczelnię, do nas, są super. Ja jestem teraz na siódmym semestrze informatyki i szukam pracy – dodał.

Praca w Lufthansie

Jak powiedział Przywara dziedziny, w których absolwenci WSIiZ mogą znaleźć pracę w Lufthansa Systems są bardzo różne. – Jest ich sporo i są to zarówno obszary stricte techniczne, powiązane z awiacją, logistyką, ale także i np. zarządzanie projektami - powiedział.

Lufthansa Systems to prawdziwy gigant na rynku oprogramowania dla branży lotniczej i logistycznej. Firma wspiera funkcjonowanie kilkudziesięciu linii lotniczych na całym świecie. Jest spółką-córką Lufthansy – partnera WSIiZ na kierunku aviation management.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.