Ludzie z pasją sprawdzają się w pracy

Wychodzimy z założenia, że jeśli człowiek podchodzi do życia z pasją, to tak samo będzie traktował pracę. Założenie to sprawdza się w rekrutacji – mówi Jolanta Jakóbczyk, dyrektor biura rozwoju zasobów ludzkich PKO Banku Polskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ludzie z pasją sprawdzają się w pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Bartosz Dyląg

12 lip 2013 8:01


W marcu PKO Bank Polski rozpoczął kampanię wizerunkowo-rekrutacyjną „Jeden bank. Wiele pasji". Jej celem była budowa wizerunku banku jako nowoczesnej instytucji finansowej otwartej na młodych i utalentowanych ludzi.

- Pasja wydawała nam się strzałem w dziesiątkę. Wyszliśmy z założenia, że jeśli człowiek podchodzi do życia z pasją, to tak samo będzie traktował pracę. Założenie to sprawdza się w rekrutacji. Jeżeli ktoś na interview o zainteresowaniach opowiada z wypiekami na twarzy, to znaczy, że jest zaangażowany, a takich ludzi chcemy mieć w naszej organizacji - wyjaśnia Jolanta Jakóbczyk, dyrektor biura rozwoju zasobów ludzkich PKO Banku Polskiego.

Jolanta Jakóbczyk podkreśla, że realizując kampanię postawiono na autentyczność i spójność przekazu. Chodziło o to, by pokazać prawdziwą twarz banku, dlatego zaprezentowano nowych pracowników w wieku 25 lat i tych bardziej doświadczonych.

- Tylko w ten sposób mogliśmy uzyskać wiarygodny przekaz - zaznacza Jakóbczyk.

Część teoretyczna z premedytacją

Kampanię rozpoczął dzień otwarty w centrali PKO BP. Siedzibę banku odwiedziło 50 studentów uczelni z Warszawy, Katowic, Krakowa, Gdańska, Poznania i Wrocławia. Mieli okazję poznać możliwości kariery w strukturach banku, a także porozmawiać z pracownikami mającymi pasje pozazawodowe.

Każdy student, który chciał wziąć udział w dniu otwartym, musiał wypełnić krótki test wiedzy i kompetencji. Pisał w nim również o tym, co lubi robić na co dzień, jakie ma zainteresowania czy preferuje pracę z ludźmi.

- Chcieliśmy sprawdzić, czy ludzie, którzy chcą do nas przyjść, podzielają nasze wartości, czyli wiarygodność, satysfakcję klienta, przedsiębiorczość i ciągłe doskonalenie - mówi Jolanta Jakóbczyk.

Ważnym elementem dnia otwartego była część teoretyczna, w której studenci dowiedzieli się m.in., jakie staże i praktyki oferuje bank.

- Część teoretyczną zrobiliśmy z premedytacją. Wśród wielu osób panuje przekonanie, że jesteśmy bankiem państwowym. Tymczasem od wielu lat Skarb Państwa nie ma większości w strukturze własnościowej, jesteśmy na giełdzie i od początku obecności na niej płacimy naszym akcjonariuszom dywidendę - zaznacza Jolanta Jakóbczyk.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.