PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Lublin: Ruszyła produkcja w nowym zakładzie fabryki cukierków „Pszczółka”

  • Autor: PAP/JS
  • 3 lip 2017 20:19

Fabryka Cukierków „Pszczółka", spółka zależna Krajowej Spółki Cukrowej, rozpoczęła produkcję w nowym zakładzie w Lublinie. Inwestycja kosztowała 153 mln zł. Fabryka poszerzy swój asortyment o wyroby czekoladowe i zwiększy zatrudnienie.

Lublin: Ruszyła produkcja w nowym zakładzie fabryki cukierków „Pszczółka”
Fabryka Cukierków "Pszczółka" działa od 1952 r. w Lublinie (fot. facebook/Fabryka Cukierków „Pszczółka")
REKLAMA

• W związku z inwestycją i poszerzeniem produkcji w "Pszczółce" zwiększa się zatrudnienie.

• Obecnie pracują tu 182 osoby, w tym 50 zatrudniono od momentu uruchomienia inwestycji w strefie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Zatrudnienie ma jeszcze wzrosnąć, do końca roku w "Pszczółce" ma pracować 210 osób.

"Przed nami bardzo duże wyzwanie: wprowadzenie na rynek nowych produktów. Obecnie jesteśmy na etapie testowania i udoskonalania cukierków czekoladowych. Zależy nam, żeby oddać konsumentom produkt najwyższej jakości" - podkreślił prezes Fabryki Cukierków "Pszczółka" Aleksander Batorski.

Nowa fabryka, o powierzchni ponad 20,5 tys. m kw. powstała w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK Mielec Podstrefa Lublin. Koszt inwestycji to 153 mln zł. Do nowego zakładu przeniesiono linie produkcyjne z dotychczasowego zakładu "Pszczółki" przy ul. Krochmalnej w Lublinie.

Jako pierwsze w nowym zakładzie uruchomiono linie produkujące karmelki. W najbliższym czasie planowana jest produkcja pralinek, cukierków czekoladowych oraz galaretek, które na sklepowe półki mają trafić w ciągu 2-3 miesięcy.

Obecnie "Pszczółka" jest jednym z największych w Polsce producentów karmelków; oferuje ok. 50 rodzajów cukierków: karmelków nadziewanych, twardych, musujących, a także oblewanych czekoladą. Dzięki inwestycji w nowej fabryce będą produkowane także wyroby czekoladowe: praliny, kule czekoladowe, cukierki czekoladowe, galaretki w czekoladzie.

W nowym zakładzie zainstalowano nowoczesne zautomatyzowane linie produkcyjne. Przewidywana wielkość produkcji to 450-500 ton miesięcznie (dotychczasowych i nowych produktów), ale w kolejnych latach ma ona systematycznie rosnąć.

W związku z inwestycją i poszerzeniem produkcji w "Pszczółce" zwiększa się zatrudnienie. Obecnie pracują tu 182 osoby, w tym 50 zatrudniono od momentu uruchomienia inwestycji w strefie. Zatrudnienie ma jeszcze wzrosnąć, do końca roku w "Pszczółce" ma pracować 210 osób.

Fabryka Cukierków "Pszczółka" działa od 1952 r. w Lublinie. Obecnie ok. 20 proc. produkcji eksportuje m.in. do Czech, Niemiec na Litwę, Słowację, a także do Rosji, Azerbejdżanu, Mongolii czy Dubaju. Władze spółki spodziewają się, że po rozszerzeniu oferty o wyroby czekoladowe możliwe będzie poszerzenie kręgu odbiorców w krajach Europy Zachodniej oraz Zatoki Perskiej.

100 proc. udziałów "Pszczółki" należy do Krajowej Spółki Cukrowej. Pieniądze na inwestycję w Lublinie pochodzą z dokapitalizowania "Pszczółki" przez KSC.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lublin: Ruszyła produkcja w nowym zakładzie fabryki cukierków „Pszczółka”

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA