PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Lubelskie/Kolejni żołnierze Obrony Terytorialnej złożą przysięgę

83 żołnierzy – ochotników 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej - złoży w niedzielę w Janowie Lubelskim przysięgę wojskową. Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą już ponad 3,3 tys. żołnierzy.

  • Autor: PAP/bad
  • 5 lip 2019 14:30
Lubelskie/Kolejni żołnierze Obrony Terytorialnej złożą przysięgę
Wojska Obrony Terytorialnej w woj. lubelskim liczą już ponad 3,3 tys. żołnierzy. fot. MON
REKLAMA

Ochotnicy złożą przysięgę na sztandar 9. Pułku Piechoty Legionów AK. Zasilą szeregi 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora".

- Będzie to czwarta w tym roku przysięga Terytorialsów na Lubelszczyźnie i dwudziesta w historii lubelskiej brygady - poinformował oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Damian Stanula.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Uroczystość złożenia przysięgi rozpocznie się o godz. 12.00 na Rynku w Janowie Lubelskim. Poprzedzi ją Msza św. w intencji żołnierzy o godz. 10.30 w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela. Ceremonia zakończy się o godz. 13.00 defiladą pododdziałów 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W trakcie uroczystości zaplanowano też prezentację sprzętu i wyposażenia lubelskich Terytorialsów oraz poczęstunek wojskową grochówką.

Przysięgę w Janowie Lubelskim złoży 83 ochotników z województwa lubelskiego, którzy od 22 czerwca przechodzą w Zamościu szkolenie podstawowe w ramach projektu "Wakacje z WOT". - Ponad połowa ochotników to pełnoletnia młodzież szkolna, studenci oraz nauczyciele, którzy wykorzystując wakacyjną przerwę w nauce postanowili zasilić szeregi 2 LBOT - informuje Stanula.

- Przysięga jest zwieńczeniem intensywnego, szesnastodniowego szkolenia podstawowego. Rekruci mieli okazję ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów z batalionu zamojskiego, a także instruktorów z Gwardii Narodowej stanu Illinois - dodał rzecznik Lubelskiej Brygady.

Kolejne 16-dniowe szkolenie w ramach projektu "Wakacje z WOT" odbędzie się w Chełmie w terminie od 27 lipca br. do 11 sierpnia br.

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora" jest największą brygadą OT w kraju. W jej skład wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty, dyslokowanych w pięciu rejonach województwa lubelskiego: w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu. Obecnie brygada liczy ponad 3300 żołnierzy, a średnia wieku żołnierza OT to 32 lata.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lubelskie/Kolejni żołnierze Obrony Terytorialnej złożą przysięgę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA