×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Loyd odnotowuje coraz lepsze wyniki. I planuje akwizycje

  • Autor: jm
  • 15 lut 2017 11:19

Notowana na NewConnect spółka Loyd z branży HR, w czwartym kwartale 2016 roku osiągnęła ponad 25,640 mln zł skonsolidowanych przychodów, notując przy tym ponad 1,050 mln zł zysku netto.

Loyd odnotowuje coraz lepsze wyniki. I planuje akwizycje
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W czwartym kwartale 2016 r. spółka Loyd, działająca w obszarze szeroko pojętych usług personalnych oraz outsourcingu procesów biznesowych, osiągnęła ponad 25,640 mln zł przychodów netto ze sprzedaży wobec 21,078 mln zł w 2015 r. To wzrost o ponad 17 proc. rok do roku. Zysk operacyjny w omawianym okresie wzrósł o 60 proc. do kwoty 3,218 mln zł, a zysk netto wyniósł 1,050 mln zł.

Czytaj też: Loyd szykuje się do akwizycji. Sprzedaje udziały w spółkach

Zdaniem Bartosza Kaczmarczyka, prezesa Loyd, tak dobre wyniki to efekt trwającego w spółce procesu restrukturyzacji organizacyjnej Grupy. - Przeprowadzone działania restrukturyzacyjne nie tylko umożliwiły nam poprawę wyników w czwartym kwartale, ale też umożliwią wykorzystanie ciekawej sytuacji rynkowej, która stwarza nam dobre warunki do wzrostu - mówi Bartosz Kaczmarczyk.

- W 2017 roku bezrobocie będzie nadal maleć ze względu na czynniki demograficzne, a nie w wyniku wzrostu gospodarczego. Pracodawcy będą mieć jeszcze większy problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników. To znacząco zwiększa popyt na specjalistyczne, zewnętrzne usługi rekrutacyjne. Dodatkowo rośnie profesjonalizacja i świadomość na temat rynku HR, co dodatkowo będzie wspierać zapotrzebowanie na nasze usługi – dodaje.

Czytaj też: Ukraińcy, Białorusini, Hindusi - kto jeszcze może zasilić polski rynek pracy?

W wyniku przeprowadzonych dotychczas działań zawarte zostały przez GK Loyd oraz spółkę Esterpack Holdings Limited umowy sprzedaży udziałów na rzecz osoby fizycznej na mocy których zostały sprzedane wszystkie posiadane dotąd bezpośrednio GK Loyd oraz poprzez Esterpack Holdings udziały w szesnastu spółkach kapitałowych prawa polskiego. Spółki, których udziały były sprzedawane na dzień zawarcia, umowy nie prowadziły działalności operacyjnej.

- Dzięki przeprowadzonym działaniom restrukturyzacyjnym, będziemy w stanie w sposób bardziej efektywny zarządzać całą organizacją, ograniczymy koszty jej funkcjonowania oraz będziemy w stanie szybciej i efektywniej reagować na zmiany zachodzące na rynku – wyjaśnia Gustaw Groth, wiceprezes ds. finansowych Loyd, odpowiedzialny za przeprowadzenie procesu restrukturyzacji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Loyd odnotowuje coraz lepsze wyniki. I planuje akwizycje

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA