Lotos: 370 nowych miejsc pracy na Pomorzu, 1200 u kontrahentów

Grupa Lotos jest w kluczowej fazie realizacji programu "Efektywność i Rozwój 2013-2015". Spółka podkreśla, że jego realizacja oznacza m.in. nowe inwestycje, większe wpływy podatków oraz nowe miejsca pracy dla Pomorza.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lotos: 370 nowych miejsc pracy na Pomorzu, 1200 u kontrahentów

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)

wnp.pl

8 wrz 2014 15:53


Tylko w 2013 r. z tytułu podatków Lotos wypłacił kasom samorządów lokalnych woj. pomorskiego blisko 100 mln zł.

Czytaj też: Nad morzem trzeba spawaczy, monterów, mechaników i konstruktorów obróbki metali

- Działamy globalnie, ale myślimy lokalnie - mówi Paweł Olechnowicz, prezes Lotosu. - Pamiętamy, skąd się wywodzimy i gdzie są nasze korzenie. Dlatego naszą przyszłość i plany inwestycyjne wiążemy ściśle z Pomorzem. Polska i Pomorze to dziś dla Lotosu atrakcyjne miejsca do inwestowania.

Czytaj też: Rekordowy wzrost zatrudnienia na Pomorzu

Gdański koncern podkreśla, że istotną korzyścią dla regionu, wynikającą z realizacji programu rozwojowego „Efektywność i Rozwój 2013-2015”, będzie wzmocnienie lokalnego rynku pracy. Dzięki nowym inwestycjom Lotos zatrudni ok. 370 osób, a u kontrahentów koncernu powstanie nawet 1200 nowych miejsc pracy.

W ramach tego programu Lotos zamierza zainwestować w najbliższych latach nawet kilka miliardów złotych. Znaczna część tej sumy przeznaczona zostanie na realizację projektów, które w przyszłości mają powstać na Pomorzu.

Chodzi m.in. o budowę dwóch nowych instalacji na terenie rafinerii w Gdańsku (instalacja opóźnionego koksowania i węzeł odzysku wodoru), a także projekty zagospodarowania nowych złóż ropy (złoże B8) i gazu ziemnego (złoża B4 i B6) na Bałtyku.

Niezależnie od programu "Efektywność i Rozwój" jeszcze przed końcem 2014 roku ma też zapaść decyzja w sprawie ewentualnej budowy kompleksu petrochemicznego w Gdańsku, wspólnie z Grupą Azoty.

Obecnie trwają prace nad studium wykonalności tego przedsięwzięcia. Niedawno dowiedzieliśmy się, że ostateczna decyzja w tej sprawie może zapaść nieco wcześniej niż początkowo zakładano, w okolicach października lub listopada tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.