Los Piotra Wojaczka przesądzony? Prezes największej strefy ekonomicznej odejdzie po 20 latach?

Na razie w fotelu prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wciąż zasiada - od 20 lat - Piotr Wojaczek. Niedawno powołano jednak do zarządu nowego wiceprezesa - Janusza Michałka. Jak nieoficjalnie dowiedział się PulsHR.pl, nowy wiceprezes może z końcem roku zająć miejsce Wojaczka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Los Piotra Wojaczka przesądzony? Prezes największej strefy ekonomicznej odejdzie po 20 latach?

PODZIEL SIĘ


Autor: Joanna Walczak

5 kwi 2016 14:11


Piotr Wojaczek stoi na czele największej specjalnej strefy ekonomicznej w Polsce, Katowickiej SSE, najdłużej spośród wszystkich innych prezesów pozostałych 13 stref w Polsce - 20 lat. Ten rok, może być jednak ostatnim, w którym piastuje to stanowisko.

Piotr Wojaczek, obecny prezes KSSE. (fot. PTWP) Piotr Wojaczek, obecny prezes KSSE. (fot. PTWP)

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jego miejsce może zająć w przyszłości Janusz Michałek, nowy wiceprezes KSSE.

Janusz Michałek będzie nowym prezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej? (fot. LinkedIn) Janusz Michałek będzie nowym prezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej? (fot. LinkedIn)

Janusz Michałek (na zdjęciu powyżej) do tej pory kierował Międzygminnym Związkiem ds. Ekologii w Żywcu, który zajmuje się przebudową kanalizacji w beskidzkich gminach. W KSSE objął nieobsadzone od czerwca 2015 r. stanowisko wiceprezesa.

Czytaj też nasz ostatni wywiad z Piotrem Wojaczkiem: Nie stawia się fabryki na pustym rynku pracy. Dramatu nie ma, ale za 2-3 lata może być

Kadrowa karuzela w zarządach SSE już się zakręciła

Z punktu widzenia ostatnich wydarzeń w specjalnych strefach zmiana w największej SSE nie byłaby niczym nadzwyczajnym.

Przypomnijmy, po jesiennych wyborach parlamentarnych, nowych władz doczekały się m.in.: wałbrzyska strefa, gdzie Barbarę Kaśnikowską zastąpił prawnik Maciej Badora, kostrzyńsko-słubicka strefa - tu prezesa Artura Malca zastąpił Krzysztof Kielec, radny PiS z Gorzowa.

Do zmian doszło również w warmińsko-mazurskiej strefie, gdzie nowym prezesem jest Grzegorz Smoliński, radny PiS z Olsztyna, a jego zastępcą Małgorzata Sobieska zu Schwarzenberg, wiceprezes Polski Razem na Warmii i Mazurach.

W strefie pomorskiej z kolei odwołano Teresę Kamińską, byłą minister w rządzie Jerzego Buzka, która kierowała nią od 2007 r. Zastąpiła ją Aleksandra Jankowska, była radna PiS z Sopotu i były wicewojewoda pomorski. Nowym prezesem strefy suwalskiej został z kolei Leszek Dec, wojewódzki radny z PiS, który zastąpił na tym stanowisku Roberta Żylińskiego.

Dlaczego Wojaczek ocalał?

52 proc. akcji w spółce posiada państwo, a pozostała część należy do miast aglomeracji (m.in. Katowic, Gliwic, Tychów, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca czy Żor). Kluczowe decyzje dotyczące spółki zapadają większością dwóch trzecich głosów.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.