PARTNERZY PORTALU

Logistyka to nie tylko kierowcy. Branża poszukuje cyfrowych talentów

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 3 lut 2021 11:57

Prawie jedna czwarta firm logistycznych twierdzi, że rekrutacja talentów technologicznych jest bardzo trudna. To dużo większy problem niż brak kierowców, o którym najczęściej mówi się w kontekście branży TSL.

Logistyka to nie tylko kierowcy. Branża poszukuje cyfrowych talentów
Sektor logistyczny ma ogromną pracę do wykonania – zarówno marketingową, jak i związaną z budowaniem marki. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • W dzisiejszych czasach doświadczeni profesjonaliści, którzy potrafią wykorzystać potęgę technologii są na wagę złota.
  • Jak się okazuje, nie ma ich wystarczająco dużo, także w branży logistycznej, która w czasie pandemii mocno się rozwinęła. Co więcej wielu z nich nie pracuje obecnie w zawodzie.
  • Eksperci C.H. Robinson przeanalizowali przyczyny, które mogą stać za tym stanem rzeczy i zdradzają, jak przyciągać nowe pokolenia do podążania tą ścieżką kariery.

Chociaż wielu ekspertów branży TSL mówi o niedoborze kierowców, jednym z największych problemów jest rozwój cyfrowej kadry pracowniczej, która będzie miała kluczowe znaczenie dla rozwoju tego sektora w przyszłości. Ostatnie badania pokazują, że skala problemu jest zastraszająco duża – prawie jedna czwarta firm logistycznych twierdzi, że rekrutacja talentów technologicznych jest bardzo trudna. To dużo większy problem niż wspomniany brak kierowców.

Rekrutacja do poprawki

Aby przyciągnąć nowe pokolenie logistyków, branża musi zacząć się wyróżniać, kierować odpowiednie komunikaty, ważne dla potencjalnych pracowników – w przeciwnym razie istnieje duże ryzyko utraty ich na rzecz innych sektorów.

Według ekspertów C.H Robinson istnieją dwie istotne kwestie, które mogły spowodować małe zainteresowanie pracą w tej branży. Jej wizerunek i sam proces rekrutacji młodych ludzi posiadających umiejętności cyfrowe. Logistyka wciąż przywołuje na myśl obrazy ciężarówek i magazynów, podczas gdy w rzeczywistości sektor ten wymaga wielu nowych, zaawansowanych technologicznie rozwiązań, takich jak sztuczna inteligencja, Internet Rzeczy, roboty, automatyzacja czy analizy predykcyjne.

fot. shutterstock
fot. shutterstock
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Logistyka to nie tylko kierowcy. Branża poszukuje cyfrowych talentów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA