×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Łódzki ośrodek pomocy społecznej zatrudni ponad 30 Ukraińców

  • Autor: PAP/JP
  • 14 lip 2022 14:10

Ponad 30 obywateli Ukrainy posługujących się komunikatywnie językiem polskim będzie mogło znaleźć zatrudnienie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi. Najwięcej z nich – 21 osób – ma pełnić funkcję pomocy administracyjnej, poszukiwani są także asystenci rodziny, psycholog i pedagog.

Łódzki ośrodek pomocy społecznej zatrudni ponad 30 Ukraińców
Utworzenie w MOPS nowych miejsc pracy dla obywateli Ukrainy stało się możliwe dzięki współpracy Łodzi z UNICEF-em (zdj. ilustracyjne, Bohdan Komarivskyi/Unsplash)
REKLAMA
  • Utworzenie w MOPS nowych miejsc pracy dla obywateli Ukrainy stało się możliwe dzięki współpracy Łodzi z UNICEF-em.
  • Organizacja ta do marca 2023 r. przekaże łącznie około 40 mln zł na pomoc najmłodszym łodzianom, w tym uchodźcom z Ukrainy.
  • Za tę kwotę realizowane będą zadania z zakresu edukacji, pomocy psychologicznej i zdrowotnej, dostępne dla dzieci polskich i ukraińskich.

MOPS szuka obywateli Ukrainy posługujących się językiem polskim w sposób komunikatywny. Zatrudnienie znajdzie w sumie 31 osób, z czego 21 na stanowisku pomocy administracyjnej, 8 osób jako asystenci rodziny i po jednej na stanowisku psychologa i pedagoga. Ich podstawowym zadaniem będzie wsparcie obecnych pracowników łódzkiego MOPS-u w codziennej obsłudze najmłodszych obywateli Ukrainy, ich rodziców i opiekunów.

"Ponad 22 tys. obywateli Ukrainy złożyło we wszystkich naszych placówkach wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na osobę, przeznaczonego na utrzymanie. Są to uchodźcy - w ogromnej większości kobiety z dziećmi w najróżniejszym wieku - którzy na miejsce swojego pobytu, w ucieczce przed wojną, wybrali Łódź" - podkreślił dyrektor MOPS-u w Łodzi ds. pomocy środowiskowej Andrzej Kaczorowski.

Ukraińcy zatrudnieni jako pomoc administracyjna będą pracować w głównej siedzibie MOPS-u przy ul. Kilińskiego, w trzech wydziałach pracy środowiskowej, w szesnastu punktach pracy socjalnej i w wydziale pieczy instytucjonalnej i świadczeń. Jak wyjaśniła rzeczniczka łódzkiego MOPS-u Jędrzejczyk-Kaźmierczak to placówki, do których ukraińskie mamy wraz z dziećmi zgłaszają się najczęściej.

Osoby zainteresowane pracą na tym stanowisku muszą mieć co najmniej średnie wykształcenie. Do ich codziennych obowiązków będzie należało pomaganie rodakom w załatwianiu wszelkich spraw urzędowych, w tym przyjmowanie i sprawdzanie wniosków o udzielenie wsparcia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Łódzki ośrodek pomocy społecznej zatrudni ponad 30 Ukraińców
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA