PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera Ukraińców i ich pracodawców

  • Autor: PAP/JP
  • 19 wrz 2022 18:00

Kilkuset obywateli Ukrainy wzięło udział w spotkaniu z przedstawicielami pracodawców. urzędów i agencji pracy, jakie zorganizowała dla nich w poniedziałek Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. ŁSSE przeznaczyła także 5 mln zł na szkolenia pracowników z Ukrainy.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera Ukraińców i ich pracodawców
Większość wojennych uchodźców z Ukrainy to kobiety (fot. Vlad D/Unsplash)
REKLAMA
  • ŁSSE organizuje już drugą edycję programu "Strefa Rozwoyou 2", finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
  • Łącznie w obu edycjach do firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw trafi ponad 50 mln zł wsparcia - w tym 5 mln zł do firm, które chciałyby szkolić obywateli Ukrainy.
  • Urząd Marszałkowski zaakceptował zmiany w projekcie "Strefa Rozwoyou" tak, by wsparcie można było dostosować do nowych potrzeb, jakie pojawiły się na rynku pracy po wybuchu wojny w Ukrainie.

"Gościmy w naszym województwie wielu uchodźców z Ukrainy. Chcemy te osoby włączyć do naszego rynku pracy. Dlatego też dofinansowujemy możliwość szkoleń dla Ukraińców tak, aby firmy, które chciałyby zatrudniać bądź zatrudniają pracowników z Ukrainy, miały możliwość - po przeszkoleniu - w pełnym zakresie wykorzystać pracę tych osób" - podkreślił na konferencji prasowej wicemarszałek woj. łódzkiego Piotr Adamczyk.

To właśnie Urząd Marszałkowski zaakceptował zmiany w projekcie "Strefa Rozwoyou" tak, by wsparcie można było dostosować do nowych potrzeb, jakie pojawiły się na rynku pracy po wybuchu wojny w Ukrainie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Przegraliśmy z Niemcami walkę o menedżerów

"Przedsiębiorcy zgłaszali potrzeby dedykowanych rozwiązań dla uchodźców, których zatrudniają, jak np. szkolenia z języka polskiego czy specjalistyczne kursy umożliwiające szybkie wejście na rynek pracy. Jako ŁSSE dysponujemy wieloma narzędziami, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim wprowadziliśmy zmiany w projekcie umożliwiające przyznanie preferencyjnych warunków dla MŚP z woj. łódzkiego, które zatrudniają lub chcą zatrudnić uchodźców" - zaznaczył prezes zarządu ŁSSE Marek Michalik.

Firmy zatrudniające Ukraińców mogą dostać dofinansowanie

O dofinansowanie do szkoleń mogą ubiegać się polskie firmy, zatrudniające bądź planujące zatrudnić obywateli Ukrainy, którzy opuścili swój kraj z powodu wojny. Wnioski można składać do 30 września 2022 roku, lecz termin ten może ulec zmianie, jeśli fundusze przeznaczone na tę rundę "Strefy Rozwoyou" skończą się szybciej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera Ukraińców i ich pracodawców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA