PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Łódzka Caritas wspólnie z miastem przywracają podopiecznych na rynek pracy

  • Autor: PAP/JS
  • 12 kwi 2017 17:14

74 podopiecznych Caritas Archidiecezji Łódzkiej bierze udział w programie "Pomysł na siebie", który ma podnieść ich kompetencje społeczne i kwalifikacje zawodowe. Dzięki niemu część bezrobotnych wróciła już na rynek pracy w Łodzi.

Łódzka Caritas wspólnie z miastem przywracają podopiecznych na rynek pracy
Jak wyjaśniła koordynatorka programu "Pomysł na siebie", zakłada on wsparcie dla osób pozostających bez pracy. (fot. pixabay)
REKLAMA

• Projekt pomocy mieszkańcom Łodzi zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym realizowany jest od marca ubiegłego roku przy współpracy magistratu i łódzkiej Caritas.

• W środę (12 kwietnia) podsumowano jego pierwszą edycję i poinformowano o kontynuacji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Jak wyjaśniła koordynatorka programu "Pomysł na siebie", zakłada on wsparcie dla osób pozostających bez pracy.

"Pierwsza edycja zakończyła się sukcesem, bo na 31 osób zatrudnienie znalazło już 18. Moim zdaniem to bardzo dobry wskaźnik. Z pozostałymi pracujemy dalej. Zgłaszają się do nas pracodawcy, którzy chcą ich zatrudnić, a często oni sami są już gotowi do poszukiwania pracy, niekoniecznie w swoim zawodzie, ale w wybranej przez siebie branży" - powiedziała podczas konferencji prasowej Joanna Rusek-Stasiulewicz z Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się w księgarni w centrum Łodzi, gdzie pracę znalazła jedna z uczestniczek przedsięwzięcia.

Jak wyjaśniła koordynatorka programu "Pomysł na siebie", zakłada on wsparcie dla osób pozostających bez pracy. Podopieczni Caritas biorą udział w warsztatach umiejętności miękkich, kursach komputerowych, zajęciach edukacyjnych m.in. z gospodarowania budżetem domowym oraz szkoleniach zawodowych z zakresu sprzedawca, operator wózków widłowych oraz opiekun osób starszych.

Uczestnicy kierowani są również na czteromiesięczne staże zawodowe, po których mogą podjąć stałą pracę.

"W ten sposób pomagamy naszym podopiecznym, którzy trafili do nas z rekrutacji. To często osoby długotrwale bezrobotne, czasami uzależnione, niepracujące po 6-7 lat. Można powiedzieć, że znamy się już dość dobrze i wiemy, jakiego wsparcia najbardziej potrzebują oraz jaką wskazać im właściwą indywidualną ścieżkę rozwoju. Po odpowiednim przeszkoleniu mogą nauczyć się nowego zawodu. Ważnym aspektem pomocy jest też praca z psychologiem, bo mogą liczyć na kompleksowe wsparcie" - tłumaczyła Rusek-Stasiulewicz.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Łódzka Caritas wspólnie z miastem przywracają podopiecznych na rynek pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA