Łódź przeznaczy 18 mln zł na walkę z bezrobociem wśród młodych mieszkańców. Form tej pomocy jest kilka. Miasto oferuje bony na zasiedlenie, poradnictwo zawodowe, staże, dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej, refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych.
-
- •12 wrz 2018 15:58

Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi realizuje projekt "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Łodzi (IV)". Jest on skierowany do osób w wieku 18 - 29 lat, zarejestrowanych jako bezrobotne, spośród których co najmniej 60 proc. stanowią osoby, które nie uczestniczą w kształceniu lub szkoleniu.
- Zakładamy, że program aktywizacji obejmie ponad 800 osób zagrożonych trwałym bezrobociem i wykluczeniem społecznym. Dla mnie bardzo ważne jest, że z pomocy będą mogli skorzystać młodzi ludzie z niepełnosprawnościami, czy o niskich kwalifikacjach zawodowych, którym często trudno znaleźć pracę - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
Czytaj też: Na rynku pracy brakuje co najmniej 500 tys. specjalistów
Uczestnicy projektu muszą spełniać jednocześnie kryteria ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. To oferta dla osób z wykształceniem ponadgimnazjalnym lub niższym i/lub osób długotrwale bezrobotnych i/lub osób z niepełnosprawnościami.
- W ramach projektu chcemy pomagać osobom, które mają niskie kompetencje, a często też dziedziczą biedę, znajdującym się na początku drogi zawodowej, by nie dopuścić, aby wchodziły w taki stan, w którym bezrobocie jest sposobem na życie - poinformował Piotr Bors z z Biura Promocji Zatrudnienia UMŁ. Ten system wsparcia zostanie zaproponowany wszystkim osobom do 30. roku życia, zarejestrowanym w PUP.
Czytaj też: Raport ManpowerGroup: Największe szanse na znalezienie pracy od 9 lat
W ramach projektu realizowane są następujące usługi i instrumenty rynku pracy: pośrednictwo pracy, bony na zasiedlenie, poradnictwo zawodowe, staże, dofinansowanie w formie przyznawania jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej, refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, zatrudnienie skierowanej osoby bezrobotnej w ramach prac interwencyjnych.
- Zachęcam wszystkich młodych ludzi, którzy zdają sobie sprawę ze swoich braków w zakresie kompetencji, do zainteresowania się tym przedsięwzięciem - podkreśliła prezydent Hanna Zdanowska.
Projekt jest realizowany w okresie od lipca 2018 r. do grudnia 2019 r. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, współfinansowanego ze środków UE.

KOMENTARZE (2)