Łódź, Poznań czy Trójmiasto - gdzie jest więcej uczelni, studentów i inwestorów BPO?

Ile firm i uczelni można znaleźć w Łodzi, Poznaniu i Trójmieście? Które z tych trzech miejsc jest najbardziej atrakcyjne dla branży outsourcingowej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łódź, Poznań czy Trójmiasto - gdzie jest więcej uczelni, studentów i inwestorów BPO?

PODZIEL SIĘ


Autor: portalsamorzadowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

7 sie 2014 14:50


Poznań od lat udowadnia, że jest w czołówce miast, w których rozwija się branża outsourcingowa. Obecnie w Poznaniu działa nie 4, jak miało to miejsce w lutym tego roku, a 6 firm i organizacji z sektora BPO (Outsourcing Procesów Biznesowych) - usług dla biznesu, wykorzystujących nowe technologie, zaawansowane rozwiązania i specjalistyczną wiedzę. Zwiększyła się także liczba Centrów Usług Wspólnych (SSC) z 18 w lutym 2014 r. do 22 w lipcu 2014 roku.

Wyższe wykształcenie można w Poznaniu zdobywać na 27 różnych uczelniach. Ich mury opuszcza każdego roku ok. 40 tys. absolwentów.

Czytaj też: Poznań wciąż na celowniku branży BPO

Dla sektora outsourcingu również Trójmiasto jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków miejskich w Polsce. Największą uczelnią w Trójmieście jest Uniwersytet Gdański. Jego mury (i innych uczelni wyższych Trójmiasta) rok rocznie opuszcza blisko 26 tys. absolwentów. Część z osób wchodzących na rynek pracy to absolwenci podyplomowych studiów o tematyce BPO.Stanowią oni doskonałą kadrę dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Działa tu 195 tys. firm.

Natomiast Łódź jest jedną z nielicznych polskich aglomeracji, która ma wpisaną branżę BPO w strategię rozwoju miasta. Od wielu lat z powodzeniem jest tu realizowany projekt pod nazwą "Młodzi w Łodzi Językowzięci", którego celem jest dofinansowanie i rozwój znajomości języków wśród młodych pracowników. Z programu tego głównie korzystają pracownicy sektora outsourcingu.

Od roku 2007 trwa dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Łodzi. Miasto jest siedzibą takich organizacji jak: Infosys, SouthWestern, HP, Fujitsu, Telmon, Tate&Lyle i wielu innych. W mieście działają 22 uczelnie, studiuje na nich prawie 100 tys. osób, a rocznie wypuszczają 27 tys. absolwentów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.