Łódź musi postawić na rozwój, by przyciągnąć pracowników i studentów

- Potrzebny jest impuls dla rozwoju Łodzi, magnes, który przyciągnie studentów - mówi Robert Jaruga, prezes Eko-Vit.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łódź musi postawić na rozwój, by przyciągnąć pracowników i studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

17 lis 2015 20:42


Populacja Łodzi ulega redukcji, zwłaszcza w kontekście zmniejszającej się liczby studentów oraz pracowników. - To nasze największe wyzwanie, ale i największa szansa - mówi Adam Pustelnik, p.o. dyrektora biura obsługi inwestora, Urząd Miasta Łodzi podczas sesji inauguracyjnej łódzkiej edycji Property Forum.

O problemach z pracownikami mówią sami przedsiębiorcy: - Do budowy naszych inwestycji w Łodzi sprowadzamy pracowników z Warszawy - mówi Władysław Grochowski, prezes Arche. 

- Potrzebny jest impuls dla rozwoju miasta, magnes, który przyciągnie studentów - dodaje Robert Jaruga, prezes Eko-Vit.

Jak promować miasto i tym samym przyciągnąć pracowników z innych części Polski? - Powinniśmy iść w kierunku rozwoju rynku wystawienniczego. Dzięki temu osoby, które przyjadą, zobaczą potencjał miasta - mówi Janusz Baranowski, pełnomocnik marszałka województwa ds. inwestorów i eksporterów. - Łódź jest aktywna. Teraz walczymy o rynek chiński - dodaje.

Zdaniem uczestników Property Forum Łódź, kluczem jest napływ nowych ludzi do miasta. - Sprzyja temu oferta edukacyjna, estetyka miasta i oferta spędzenia wolnego czasu - mówi Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny Colliers International.

Z tymi wyzwaniami powinno sobie poradzić przede wszystkim miasto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Mathias 2016-07-29 19:43:47

Właśnie po 2 miesiącach zamieszkiwali, opuszczaj Łódź z poczuciem kaca. Przyjechałem do Łodzi, aby pracować na stanowisku specjalisty w Infosysie. Dzięki rozgrywkom personalnym i negatywnymi nastawieniu do mnie jako nie-swojaka, zostałem zmuszony do rezygnacji. Moja posadę objął miejscowy kolejka. Jeśli w taki sposób ma wyglądać zachęcanie ludzi do przyjazdu i zostania w Łodzi, to artykuł opisuje pobożne życzenia i szerzy propagandę sukcesu bez pokrycia. Powodzenia życzę Łodzi i Łodzianom, ale Wasze miasto nie przyciągnie ludzi na średnie i wyższe stanowiska.

Kuki 2015-11-18 00:39:35

Ofertami pracy rzędu 1200-1500zł netto to na pewno pracowników z prowincji nie przyciągnie