Łódź: Jest praca w IT, usługach dla biznesu i produkcji. Czeka ponad 3 tys. miejsc pracy

• Działające w Łodzi firmy coraz częściej mają problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników.
• Tymczasem zapotrzebowanie rośnie. Same przedsiębiorstwa z branży IT mogą zaoferować 1700 nowych stanowisk pracy.
• Nie uda się powiększyć łódzkiego rynku pracy jedynie migracją wewnętrzną. Specjalistów trzeba szukać w całej Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Łódź: Jest praca w IT, usługach dla biznesu i produkcji. Czeka ponad 3 tys. miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

17 maj 2016 13:59


Około 3280 wykwalifikowanych specjalistów oraz niedoświadczonych pracowników poszukują działające w Łodzi przedsiębiorstwa z branży IT, usług dla biznesu oraz włókiennictwa i produkcji. To w Łodzi najbardziej dynamicznie rozwijające się sektory.

Czytaj też: Praca w IT: Jak przyciągnąć informatyka?

Podczas wtorkowej (17 maja) konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Łodzi dyrektor Biura Obsługi Inwestora Adam Pustelnik podkreślił, że działające w Łodzi przedsiębiorstwa coraz częściej mają problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników.

"Wbrew obiegowej opinii miejsc pracy jest zdecydowanie więcej niż osób mogących ją wykonywać. Szczególnie dotyczy to osób o określonych kwalifikacjach. Na rynku pracy jest bardzo duża rozbieżność pomiędzy popytem, a podażą. Dotyczy to nie tylko Łodzi, ale całego kraju" - tłumaczył.

Jak dodał, w stolicy woj. łódzkiego deficyt wynika z dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw funkcjonujących już w mieście oraz pojawianiem się nowych pracodawców.

Czytaj też: Fabryka płytek w Łódzkiej SSE da pracę stu osobom

"Działająca w branży informatycznej firma Sii w najbliższym czasie planuje zwiększyć zatrudnienie o 200 proc., spółka Ceri International buduje nowy kilkusetosobowy zespół informatyków, dużą rekrutację po przejęciu przez Ericsson planuje również Ericpol. To tylko przykłady. Podobnie wygląda sytuacja na lokalnym rynku produkcyjnym" - wyliczył.

W jego opinii trudno zrekrutować tak dużą liczbę osób w równie szybkim czasie, w jakim rozwija się biznes.

Najwięcej - 1700 nowych stanowisk pracy - mogą zaoferować w Łodzi przedsiębiorstwa z sektora informatycznego (IT); 850 pracowników szukają centra outsourcingu procesów i usług dla biznesu (BPO/SSC); w produkcji przygotowano 570 miejsc pracy, a w branży włókienniczej - 160. W sumie w tych branżach firmy prowadzą obecnie 3280 otwartych rekrutacji.

Poszukują one osób o wykwalifikowanych specjalnościach - m.in. programistów i kierowników produkcji oraz pracowników z mniejszym doświadczeniem lub rozpoczynających ścieżkę kariery - absolwentów różnego rodzaju kierunków studiów, a także szkół policealnych i technicznych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.