×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Liczba ofert pracy dla programistów ostro zanurkowała. Kto może przebierać w ogłoszeniach?

  • Autor: PAP/aw
  • 16 mar 2023 9:57

W większości województw w lutym ukazało się mniej ogłoszeń o zatrudnieniu niż przed miesiącem - wynika z Barometru Ofert Pracy. Mniej ofert skierowano do przedstawicieli m.in. zawodów ścisłych i usług.

Liczba ofert pracy dla programistów ostro zanurkowała. Kto może przebierać w ogłoszeniach?
w większości województw ukazało się mniej ogłoszeń o zatrudnieniu niż przed miesiącem (Fot. Fatos Bytyqi/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w lutym nieznacznie spadł.
  • "Wskaźnik zbliża się do poziomu 300 punktów, wokół którego po raz ostatni oscylował w sierpniu 2021 r." - wskazano w czwartkowej informacji.
  • Według analityków relatywnie dobrze radzą sobie obecnie usługi.

Zwrócono uwagę, że liczba internetowych ogłoszeń o pracy na początku br. "przestała dynamicznie spadać", ale od czterech miesięcy znajduje się poniżej ubiegłorocznego pułapu.

"Po raz ostatni tak znaczną redukcję liczby ofert pracy obserwowaliśmy w latach 2019-2021 w trakcie nasilenia pandemii" - zaznaczono.

Według analityków relatywnie dobrze radzą sobie obecnie usługi. W ich ocenie w miarę dobra sytuacja obserwowana jest też w bankowości, "choć ogólnie zawody społeczne nie są w najlepszej sytuacji".

Najwyraźniejsze spadki dotyczą zawodów ścisłych, w tym przede wszystkim tych, które zyskały najwięcej w okresie odbudowy covidowej.

"Oddziałuje na nie pogarszająca się koniunktura gospodarcza, jak i nasycenie rynku tego typu pracownikami" - wyjaśniono.

Gdzie ogłoszeń o prace było najwięcej, a gdzie najmniej?

Według barometru w lutym, po wyłączeniu pracy o charakterze sezonowym, w większości województw ukazało się mniej ogłoszeń o zatrudnieniu niż przed miesiącem.

"Relatywnie największe spadki odnotowaliśmy w woj. podlaskim, świętokrzyskim oraz opolskim. Jedynym województwem, w którym ukazało się więcej ogłoszeń o pracy, było woj. mazowieckie" - stwierdzono. Z kolei w woj. pomorskim oraz wielkopolskim liczba wakatów nie zmieniła się.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Liczba ofert pracy dla programistów ostro zanurkowała. Kto może przebierać w ogłoszeniach?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA