×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Liczą się już nie tylko pieniądze. Bez tego co trzeci pracownik odejdzie z pracy

 • jk
 • 2 mar 2023 13:51

Możliwość łączenia życia zawodowego z prywatnym, praca zdalna, więcej stanowisk dla "zielonych kołnierzyków" i zatrudnianie osób do tej pory pomijanych w procesach rekrutacyjnych – to aktualnie liczy się dla pracowników na rynku pracy, wynika z najnowszego raportu firmy Manpower.

Liczą się już nie tylko pieniądze. Bez tego co trzeci pracownik odejdzie z pracy
31 proc. zatrudnionych osób podjęłoby w następnym miesiącu inną pracę, gdyby zaoferowano im większe możliwości łączenia życia zawodowego z prywatnym (Fot. Jacek Dyląg/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • 31 proc. zatrudnionych osób podjęłoby w następnym miesiącu inną pracę, gdyby zaoferowano im większe możliwości łączenia życia zawodowego z prywatnym, a 6 na 10 pracowników uważa, że praca asynchroniczna pozwala na lepszą równowagę w tej kwestii.
 • W przypadku konieczności powrotu do biura 64 proc. osób rozważy zmianę organizacji. Takie wnioski płyną z najnowszego „Raportu trendów 2023. Wynagrodzenia i rynek pracy” przygotowanego przez firmę Manpower.
 • Z badania wynika też, że bardzo często kandydaci jeszcze przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego sprawdzają podejmowane przez firmę działania na rzecz klimatu, wellbeingu czy ESG, weryfikują dostępne w sieci informacje na temat. 

Według danych z najnowszego raportu firmy Manpower „Raport trendów 2023. Wynagrodzenia i rynek pracy” jednym z najbardziej zauważalnych trendów rynku pracy jest zmiana pokoleniowa w oczekiwaniach dotyczących zatrudnienia.

"Zielone kołnierzyki" wkraczają z przytupem do firm

W najbliższym czasie przyspieszy tempo tworzenia nowych stanowisk dla tzw. zielonych kołnierzyków, rozszerzona zostanie także definicja „zielonego miejsca pracy” - z miejsca pracy w zielonych sektorach - o funkcje dedykowane ograniczeniu zużycia energii i surowców, redukcji emisji gazów cieplarnianych czy odpadów i zanieczyszczeń. Stanowiska te będą również wspierały przedsiębiorstwa w działaniach proklimatycznych.

Jak zauważa Marta Szymańska, ekspertka rynku pracy i menedżer rekrutacji stałej w firmie Manpower, bardzo często kandydaci jeszcze przed przystąpieniem do procesu rekrutacyjnego sprawdzają podejmowane przez firmę działania na rzecz klimatu, wellbeingu czy ESG, weryfikują dostępne w sieci informacje na ten temat. 

- Większość pracodawców jest tego świadoma, stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom w miarę swoich możliwości finansowych i organizacyjnych. Zadbanie o komunikację realizowanych działań pozwala organizacjom wyróżnić się na tle konkurencji oraz przedstawić atrakcyjną ofertę pracy. Kandydaci szczególnie cenią sobie inicjatywy z obszaru wellbeing, takie jak darmowe wsparcie psychologiczne, dodatkowe wolne godziny, wsparcie młodych rodziców po powrocie do pracy czy działania prozdrowotne. Równie ważne są dla nich akcje na rzecz zwierząt, inicjatywy mające na celu zmniejszenie śladu węglowego, działania społeczne wspierające osoby w potrzebie – dodaje Szymańska.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (13)

Do artykułu: Liczą się już nie tylko pieniądze. Bez tego co trzeci pracownik odejdzie z pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Anna 2023-03-09 13:08:44

  Interesuje mnie badanie na populacji pracowników urodzonych w layach 1997-2012 - zwłaszcza gdzie zatrudnia się 11-latków?

 • JUREK 2023-03-08 17:21:39

  No, nie wiem. Mnie w pracy interesuje tylko jedno. Trzymać się wozu, nie angażować się w cokolwiek, poglądać na zegarek i wytrwać w spokoju do końca dnia. I tak będzie dopóki nie zaczną lepiej płacić. Polecam!

 • Stop! 2023-03-08 16:40:42

  #stopEkoBioTerroryzm #stopPandemiiStrachu #stopSegregacjiSanitarnej

 • Brian Kowalski 2023-03-07 12:50:38

  Teraz to już nie wiem czy w firmie mam się podcierać czy podmywać aby nie zostawiać śladu węglowego. Co Państwo o tym sądzicie?

 • Benek 2023-03-03 07:32:45

  Pierwsze co robię to patrzę na walkę z klimatem....jak mi nie odpowiada to sie zwalnian

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA