×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Lewica domaga się informacji o brakach kadrowych w policji

  • Autor: PAP/JP
  • 29 mar 2023 14:32

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że będzie wnioskował o informację szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego ws. braków kadrowych w policji. "Chcemy wiedzieć, ilu funkcjonariuszy brakuje i jakie są plany, żeby więcej ludzi przychodziło, a nie odchodziło" - mówił.

Lewica domaga się informacji o brakach kadrowych w policji
Poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski (fot. PAP/Albert Zawada)
REKLAMA
  • "Będziemy domagali się informacji, jak wygląda obsada w poszczególnych garnizonach, jakie są plany ministerstwa w sprawie zachęt dla funkcjonariuszy, aby w służbie pozostali" - powiedział szef klubu Lewicy.
  • Podczas marcowego posiedzenia Sejmu wiceszef MSWiA Maciej Wąsik mówił, że w grudniu ubiegłego roku Policja osiągnęła najwyższy od prawie 30 lat wskaźnik zatrudnienia - 101 tys. funkcjonariuszy.
  • Przyznał też, że "rzeczywiście odejścia były na wysokim poziomie", ale znane są przyczyny tej sytuacji.

Podczas konferencji zorganizowanej przed siedzibą Komendy Stołecznej Policji Gawkowski zapowiedział skierowanie do szefa MSWiA wniosku, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu (planowane jest w dniach 12-14 kwietnia) przedstawił informację "ilu funkcjonariuszy w Polsce brakuje, jakie są plany reorganizacji służby, by coraz więcej ludzi do niej przychodziło, a nie odchodziło".

"I będziemy domagali się informacji, jak wygląda obsada w poszczególnych garnizonach, jakie są plany ministerstwa w sprawie zachęt dla funkcjonariuszy, aby w służbie pozostali" - dodał szef klubu Lewicy.

Szef sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych, poseł Lewicy Wiesław Szczepański zapowiedział posiedzenie tej komisji, które poświęcone będzie rozwiązaniom finansowym dla Komendy Stołecznej Policji, bo - jak podkreślał - w Warszawie są wszystkie urzędy centralne i to tu odbywa się większość manifestacji.

"Być może należy zwiększyć dodatek stołeczny dla funkcjonariuszy służących w Warszawie"

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lewica domaga się informacji o brakach kadrowych w policji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA