Letnie trendy na rynku pracy. Praca tymczasowa w czołówce

• Sezon letni charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na pracowników tymczasowych oraz dużym popytem na prace sezonową, szczególnie wśród młodzieży i świeżych absolwentów.
• "Spawacz", "kierowca" oraz „tymczasowa” to najpopularniejsze hasła wpisywane przez szukających pracę w internecie.
• Mazowsze, Małopolska, Dolny Śląsk oraz Wielkopolska w czołówce regionów pod względem liczby ofert pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Letnie trendy na rynku pracy. Praca tymczasowa w czołówce

PODZIEL SIĘ


Autor: aw

3 sie 2016 17:59


Jak wynika z raportu wyszukiwarki Adzuna Polska, w lipcu br. w województwie Mazowieckim oferty pracy stanowiły ponad 15% wszystkich ofert dostępnych w kraju. Rozmieszczenie regionalne ofert pracy nie uległo dużym zmianom - Mazowsze, Małopolska, Dolny Śląsk oraz Wielkopolska stael utrzymują się w czołówce w skali kraju.

Podkarpacie, Podlasie, jak i Opolszczyzna to najgorsze regiony pod względem ilości ogłoszeń w rankingu wojewódzkim.

Letnie zmiany na rynku pracy

Od stycznia do maja br., nie zaobserwowano dużych wahań ilości ofert pracy w skali miesiąca (do 8%), natomiast w czerwcu na rynku pojawiło się o blisko 20% ofert pracy więcej niż miesiąc wcześniej.

źródło: Raport Adzuna, sierpień 2016 źródło: Raport Adzuna, sierpień 2016

Sezon letni charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na pracowników tymczasowych wśród pracodawców, jak i dużym popytem na prace sezonową, szczególnie wśród młodzieży i świeżych absolwentów.

Czytaj też:Boom na pracę sezonową trwa, ale prawdziwy wysyp ofert dopiero nadejdzie

Od czerwca obserwuje się stały wzrost w liczbie ofert pracy aktualnie dostępnych na rynku. Trend wzrostowy (niemal 20% z maja na czerwiec; 10% z czerwca na lipiec) uzasadniają nie tylko oferty pracy letniej, czy sezonowej, ale również stale rosnąca liczba stanowisk dla stażystów czy praktykantów.

Jakiej pracy szukają Polacy najczęściej?

Najpopularniejsze hasła wyszukiwania wśród użytkowników wyszukiwarki ofert pracy Aduzna to niezmiennie "spawacz" oraz "kierowca", które od początku tego roku znajdują się w pierwszej piątce najczęstszych haseł wyszukiwanych w serwisie Adzuna. W pierwszej piątce znalazły się również (wymiennie) "psycholog", "elektryk" czy "pielęgniarka".

źródło: Raport Adzuna, sierpień 2016 źródło: Raport Adzuna, sierpień 2016

Hasło "tymczasowa" pojawiło się i natychmiast objęło prowadzenie w pierwszej piątce rankingu najpopularniejszych haseł od czerwca br., wyprzedzając stale popularne pozycje.

źródło: Raport Adzuna, sierpień 2016 źródło: Raport Adzuna, sierpień 2016


Badanie przeprowadzone przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna.pl, dotyczy ofert pracy w kategorii pracy tymczasowej. Raport pokazuje sytuacje rynku pracy od strony pracodawców oraz użytkowników poszukujących pracy. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.