LeasingTeam oceni pracę osób przejętych z TVP. To początek zwolnień?

Firma LeasingTeam chce ocenić kompetencje i kwalifikacje pracowników przejętych z TVP. Zatrudnieni obawiają się, że jest to pierwszy krok do zwolnień.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

LeasingTeam oceni pracę osób przejętych z TVP. To początek zwolnień?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 mar 2015 10:46


Czy rzeczywiście pracownicy przejęci z TVP mogą stracić pracę? - Outsourcing pozwolił pracownikom na roczną kontynuację pracy na niezmienionych warunkach i uzyskanie wsparcia finansowego w podjęciu własnej działalności gospodarczej. Dalsze zatrudnianie pracowników przez LeasingTeam jest uzależnione od realnych potrzeb TVP. Chodzi o to, aby instytucja utrzymywana z publicznych pieniędzy zatrudniała tylu pracowników, ilu jest jej rzeczywiście potrzebnych – komentuje dla Presserwis Lucyna Chrzanowska, członek zarządu LeasingTeam.

Przypomnijmy, 1 lipca 2014 r. Spółka LeasingTeam przejęła cztery grupy zawodowe zatrudnione dotychczas w TVP - charakteryzatorów, montażystów, grafików i część dziennikarzy - należy do nich 411 pracowników. Dodatkowo TVP bezpośrednie umowy zawiera tylko z osobami, które prowadzą własną działalność gospodarczą, kontrakty pozostałych współpracowników przechodzą przez LeasingTeam.

Jak powiedziała w rozmowie z nami Andżelika Majewska, członek zarządu LeasingTeam przeniesienie pracowników do podmiotu zewnętrznego jest procesem, w którym pośrednio ocenia się poziom wydajności pracowników i wyłania najlepszych. Nie ma jednak zagrożenia utraty pracy.

Cały wywiad z Andżeliką Majewską znajdziesz tutaj.

- Dla efektywnych pracowników zawsze będzie miejsce w firmie, ponieważ dobra praca zawsze się obroni. Ani podmiot zewnętrzny, ani klient nie chcą rezygnować z zaangażowanych pracowników, którzy znakomicie wywiązują się ze swoich obowiązków. Takie działanie byłoby pozbawione sensu – skomentowała Majewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

dr 2015-03-10 11:29:26

Ocena kompetencji. Rzeczywiście należy spodziewać się efektywności i zaangażowania od przeniesionych. Fikcja i bełkot w jakich nam przyszło żyć sięga zenitu. Ale przyjdzie czas kiedy głowy podniesiemy :-)