PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Lasy Państwowe poszukują wolontariuszy. Pomogą w opiece nad rybołowami

  • Autor: KDS
  • 19 lip 2017 14:00

Do 27 lipca Lasy Państwowe czekają na zgłoszenia osób, które w ramach wolontariatu chcą pomóc w opiece nad stanowiskami rybołowów. Wymagania: zainteresowania ornitologiczne, doświadczenie w zakresie ochrony i rozpoznawania ptaków szponiastych.

Lasy Państwowe poszukują wolontariuszy. Pomogą w opiece nad rybołowami
By zdobyć doświadczenie w Lasach Państwowych, wymagane jest zainteresowanie ornitologią (fot.pixabay.com)
REKLAMA

Nabór wolontariuszy odbywa się w ramach projektu LIFE „Ochrona rybołowa Pandion haliaetus na wybranych obszarach SPA Natura 2000 w Polsce”.

Lasy Państwowe informują, że do zadań osób pełniących funkcję opiekunów stanowisk rybołowów należeć będzie: czuwanie nad bezpieczeństwem miejsc lęgowych, informowanie o zmianach na terenach łowisk rybołowów, informowanie służb ochrony przyrody, miejscowych nadleśnictw oraz zespołu projektu o wszelkich zagrożeniach dla ptaków i lęgów na terenie ostoi rybołowów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kto ma szansę? Preferowane są osoby związane z służbami ochrony przyrody, środowiskami rybackimi, organizacjami pozarządowymi lub pracownicy miejscowych nadleśnictw. Dodatkowo przyszli opiekunowie stanowisk powinni mieszkać w jednym z powiatów objętych przez projekt (myśliborski, choszczeński, olecki, węgorzewski, strzelecko-drezdenecki, szczycieński, białogardzki, czarnkowsko-trzcianecki, piski, gryfiński, międzychodzki, nidzicki, olsztyński, obornicki, mrągowski, wałecki, policki) oraz posiadać własny środek transportu.

Jeśli pomyślnie uda się przejść weryfikację, opiekunowie zostaną członkami Sieci Opiekunów Stanowisk Rybołowów powołanej przez dyrektora generalnego Lasów Państwowych. Wezmą udział szkoleniach i warsztatach, które prowadzą eksperci ornitologowie.

Zgłoszenia w formie krótkiego opisu doświadczenia oraz uzasadnienie swojej kandydatury prosimy przesyłać do 27 lipca tego roku na adres e-mail: monika.slusarska-czuber@lasy.gov.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Lasy Państwowe poszukują wolontariuszy. Pomogą w opiece nad rybołowami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA