Lasocki: Coraz częściej spotykamy się z zawyżaniem kompetencji przez pracowników

- Łatwo jest znaleźć pracownika na podstawowe stanowiska. Problem pojawia się, gdy poszukujemy pracowników o wyższych kompetencjach i na stanowiska wymagające większej odpowiedzialności - mówi Michał Lasocki, prezes Intenson Europe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lasocki: Coraz częściej spotykamy się z zawyżaniem kompetencji przez pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSpożywczy.pl/AT

www.portalspozywczy.pl

8 kwi 2016 14:17


Jak wynika z badań firmy Randstad, obecnie połowa firm ma trudności w zatrudnieniu osób o poszukiwanych kwalifikacjach głównie z powodu niedopasowania kompetencji osób poszukujących pracy do oczekiwań pracodawcy. Najtrudniej jest pozyskać wykwalifikowanych pracowników fizycznych, inżynierów, techników i brygadzistów.

Michał Lasocki, prezes Intenson Europe zauważa, że łatwiej jest znaleźć mniej wykwalifikowanych pracowników niż specjalistów.

– Moje doświadczenia pokazują, że dość łatwo jest znaleźć pracownika na podstawowe stanowiska, takie jak konfekcjonowanie i pakowanie produktów czy praca przy taśmie produkcyjnej – mówi Michał Lasocki.

Czytaj też: Wiedza i wykształcenie to nie wszystko. Pracodawcy doceniają kompetencje miękkie

Dodaje, że problem pojawia się, gdy poszukujemy pracowników o wyższych kompetencjach i na stanowiska wymagające większej odpowiedzialności.

– Coraz częściej spotykamy się również z zawyżaniem kompetencji zawodowych, dodatkowych umiejętności technicznych czy znajomości języków obcych w praktyce – wyjaśnia Michał Lasocki.

Podkreśla, że zdarza się, że młodzi pracownicy bez doświadczenia lub z niewielkim dorobkiem zawodowym, oczekują szybkiej ścieżki kariery i dość wysokiego wynagrodzenia za pierwszą pracę.

– Coraz częściej także osoby poszukujące pracy, niechętnie podejmują wysiłek związany z dojazdem własnym do zakładu oddalonego od centrum miasta – tłumaczy Lasocki.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.