Kurski ma szansę na fotel szefa TVP. "Ma do tego prawo"

Elżbieta Kruk (PiS) przekonuje, że Jacek Kurski ma takie same prawo startować na szefa TVP, jak inni kandydaci. Niezależnie od tego czy są, czy nie są politykami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kurski ma szansę na fotel szefa TVP. "Ma do tego prawo"

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

23 wrz 2016 9:20


W piątek (23 września) na antenie RMF FM Elżbieta Kruk (PiS) komentowała ostatnie decyzje Rady Mediów Narodowych (RMN). Poseł jest członkiem Rady, której kluczowe decyzje w ostatnich dniach dotyczyły TVP i konkursu na szefa tej instytucji.

Na początku wywiadu wytknięto poseł, że PiS ostro protestowało, gdy szefem TVP zostawał Juliusz Braun, w 2011 roku a teraz gdy polityk Jacek Kurski jest szefem Telewizji Polskiej nie mają obiekcji.

- Znaczną część życia Jacek Kurski był dziennikarzem - broniła obecnego szefa TVP Kruk. - Czy polityk powinien tracić wszystkie prawa ludzkie? - pytała.

Jacek Kurski i Juliusz Braun byli obaj w przeszłości dziennikarzami, Kurski badał politykę jako dziennikarz i filmowiec śledczy, Braun był dziennikarzem mediów katolickich.

Kruk podkreśliła, że PiS, inaczej niż każda inna partia, powołał ciało kolegialne zarządzające mediami, w którym z mocy ustawy zasiadają politycy opozycji. W RMN zasiadają przedstawiciele Kukiz'15 i PO.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.